Salony fryzjerskie i kosmetyczne otwarte od 26 kwietnia. Ale w niektórych regionach! Jest rozporządzenie

Fryzjer
Autor: Pixabay Fryzjerzy i kosmetyczki znów otwarci. Nie każdy może skorzystać. O co chodzi?

Salony fryzjerskie i branża beauty w końcu się otwierają! Będą jednak działać w niektórych regionach. Od 26 kwietnia w 11 województwach wznowić mogą działalność m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne – wynika z rozporządzenia opublikowanego w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Fryzjerów i kosmetyczki czekają ręce pełne roboty. Branże te wznawiają działalność od 26 kwietnia w 11 województwach. Tak wynika z rozporządzenia opublikowanego w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw. Mowa o nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Otwarte salony fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu. Gdzie?

Z dokumentu wynika, że od 26 kwietnia wznowić mogą działalność salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz salony tatuażu i piercingu w 11 województwach: podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w małopolskim.

Tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. W miejscu, w którym jest prowadzona ta działalność, przebywać może wyłącznie obsługa i obsługiwani klienci. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy opieki wymaga klient.

W rozporządzeniu sprecyzowano, że stanowiska obsługi muszą znajdować się w odległości co najmniej 1,5 m od siebie, chyba że między nimi jest przegroda.

SPRAWDŹ: Lockdown w Polsce - czy fryzjerzy będą działać?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze