Samolot Ryanair Boeing 737

i

Autor: Katowice Airport

Dotyczy Polski

Wielki strajk Ryanaira. Masowe odwoływanie lotów na polskich trasach

2023-08-14 9:17

Wielki strajk Ryanaira paraliżuje ruch lotniczy w Europie - w tym m.in. w Polsce. Związki zawodowe już po raz trzeci tego lata organizują strajk przeciwko Ryanairowi. Domagają się m.in. przywrócenia wynagrodzeń pilotów do poziomu sprzed pandemii. Zostały one obniżone w trakcie jej trwania, o 20 procent i ciągle obowiązują, pomimo jej zakończenia. Jednocześnie piloci domagają się wydłużenia czasu odpoczynku. Związkowcy proszą premiera o pomoc w konflikcie z Ryanairem - informuje agencja Belga.

Strajk Ryanaira. Firma nie zamierza podnosić pensji pilotom?

Według związków zawodowych działających w irlandzkiej firmie, Ryanair nie przestrzega prawa pomimo obietnic kierownictwa po serii strajków w 2018 roku. „Pięć lat później Ryanair powrócił do starych nawyków i kwestionuje teraz legalność wspomnianego ustawodawstwa” – twierdzą związkowcy.Według nich Ryanair nie chce podpisać nowego układu zbiorowego, dopóki piloci nie wycofają pozwu przeciwko linii lotniczej. Związkowcy twierdzą, że nie pozostaje im nic innego, jak organizować strajki.

Piloci podjęli już działania w weekendy 15 i 16 lipca oraz 29 i 30 lipca. W trakcie strajku, Ryanair został zmuszony do odwołania dziesiątek lotów na lotnisku Charleroi. Loty na lotnisku w Brukseli nie zostały odwołane, ponieważ nie są obsługiwane przez pilotów z Belgii. Na razie strajk Ryanair nie został rozwiązany stąd prośba o włączenie się rządu do negocjacji z przewoźnikiem. 

Lista odwołanych lotów linii Ryanair na polskich trasach

Jak podaje serwis eska.pl, 14 sierpnia nie odbędą się loty do Warszawy (godz. 16:05, FR5748) oraz z Warszawy (godz. 20:30, FR5749). We wtorek, 15 sierpnia odwołany został lot z Charleroi do Łodzi (godz. 10:55, FR9884) oraz do Poznania (godz. 18:50, FR4999). 15 sierpnia zostały także odwołane loty z Łodzi (godz. 15:10, FR9885), a także z Poznania (godz. 22:40, FR5000).

Sonda
Czy chciałbyś/a pracować w liniach lotniczych?
Pieniądze to nie wszystko - Sławomir Dudek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze