Samoloty wracają na niebo. Wznowiono loty po Europie

2020-05-09 8:20 DS
Airbus A320 Wizz Air
Autor: Katowice Airport Airbus A320 Wizz Air

Po przerwie spowodowanej epidemią pierwsi przewoźnicy wznawiają swoje połączenia lotnicze. Pasażerowie mogą już dotrzeć do Lizbony czy Wiednia. Linie lotnicze muszą jednak liczyć się z kryzysem.

Jako pierwszy na przywrócenie połączeń zdecydował się Wizz Air. Przewoźnik oferuje połączenia z Wiednia do Ad-Dauhy, Dortmundu, Duesseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Lizbony, Mińska i Sofii. Linie lotnicze informują, że pierwsze rejsy były obłożone nawet w 75 procentach. Lotnisku w Wiedniu obsługuje dziennie 5-6 samolotów. Aby dostać się drogą lotniczą do stolicy Austrii należy przedstawić aktualny, negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie można wykonać na lotnisku. Jego koszt to 180 Euro.

Wizz Air wznowił również loty z lotniska Londyn-Luton. Samoloty odlatują m.in do Eindhoven, Bukaresztu i Lizbony. Inny przedstawiciel tanich linii lotniczych, irlandzki Ryanair przedłużył uziemienie samolotów do 28 maja. Od piątku między Lizboną, a Londynem kursują natomiast samoloty portugalskiego TAP. O powrocie na niebo myślą również w Turkish Airlines. Wznowienie 23 połączeń planują przedstawiciele Qatar Airways. Na czerwiec podwojenie ilości kursów zapowiedziała Grupa Lufthansa.

Niestety kryzys spowodowany koronawirusem poważnie odbije się na liniach lotniczych. Eksperci spekulują, że popyt na podróże lotnicze wróci do poziomów sprzed pandemii dopiero w 2023 roku

Super Biznes 7 V

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze