Seniorze, zacznij dorabiać

2011-06-12 4:00 Justyna Smolińska

Nie wystarcza ci pieniędzy na opłaty abo zwyczajnie marzysz o wakacyjnej podróży? Poszukaj dodatkowej pracy

Jeśli jesteś na emeryturze, rencie lub pracujesz w mniejszym wymiarze godzin, możesz poszukać sobie dodatkowego zajęcia, dzięki któremu zasilisz swój portfel. Jeśli narzekasz na zbyt wiele wolnego czasu, będzie to także doskonała propozycja na jego zagospodarowanie. A przecież nie ma to jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

W roli opiekuna

Wakacje to czas, kiedy rodzice bardzo intensywnie poszukują zajęcia dla swoich pociech. Dzieci mają przerwę w szkole, a rodzice przez większość wakacyjnych miesięcy pracują. Rozejrzyj się w okolicy. Być może twoi sąsiedzi będą potrzebować takiego wsparcia na kilka godzin w tygodniu. Tak naprawdę starsze dzieci nie wymagają opieki, która mogłaby bardzo obciążyć fizycznie. Wystarczy zaplanować im jakoś dzień, najlepiej zapełniając go zabawą, spacerem, a nawet wycieczką rowerową, jeśli czujesz się na siłach. Być może także w sąsiedztwie mieszka ktoś, kto wymaga pomocy ze względu na swój stan zdrowia lub wiek. Możesz porozmawiać z jego bliskim, że chętnie ugotujesz obiad, posprzątasz albo przewietrzysz mieszkanie. Taka pomoc na pewno się przyda.

Przyjemne z pożytecznym

Codziennie wychodzisz ze swoim pupilem na spacer? Rozejrzyj się, być może w twoim sąsiedztwie mieszka ktoś, dla kogo jest to dużym wysiłkiem, zaoferuj mu swoją pomoc. Codzienny spacer ze zwierzakiem możesz zaproponować także osobom, które całymi dniami są poza domem. Poszukaj tego typu ogłoszeń w gazecie lokalnej lub popytaj w rodzinie.

Twórz dla innych

Godzinami dziergasz na szydełku, drutach albo lubisz szyć? Zaproponuj swoje usługi innym. Możesz też spróbować sprzedawać swoje gotowe wyroby na aukcjach internetowych lub wstawić je do sklepu. Rękodzieło cieszy się teraz bardzo dużym zainteresowaniem. Jeśli twoją pasją jest gotowanie i dużo czasu spędzasz w kuchni, spróbuj wykorzystać i tę umiejętność. Zapytaj, czy w sklepiku osiedlowym nie potrzebują wyrobów spożywczych, np. pierogów, ciasta czy konfitur. Możesz też zaoferować swoją pomoc przy organizacji małych przyjęć.

Pamiętaj!

Jeśli pracujesz zawodowo, o każdym swoim większym dochodzie, powinieneś zawiadomić urząd skarbowy

Najnowsze