Stół i deska serówe podczas przyjecia w salonie

i

Autor: Thinkstockphotos.com Ładna i wygodna deska do serwowania serów - ulubionej przekąski podczas każdego przyjęcia.

Ser z Lidla wycofany z obrotu. Ma bardzo niebezpieczne bakterie [ZDJĘCIE]

2020-10-24 12:58

Ser z Lidla wycofany z obrotu. Jeśli masz go w lodówce, pod żadnym pozorem go nie jedz. Zawiera on groźne bakterie, które mogą być szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży i seniorów. O który dokładnie produkt chodzi?

Ser z Lidla wycofany z obrotu. Jeśli masz go w  lodówce, pod żadnym pozorem go nie jedz. Grozi to poważną chorobą Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę PPH Temar Sp. z o.o. Sp.k. oraz Lidl Sp. z o.o. sp. k. wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktu pn. „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi” z terminem przydatności do spożycia 26.10.2020 ze względu na stwierdzoną w badaniach zleconych przez dystrybutora produktu obecność bakterii Listeria monocytogenes w tej partii produktu. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. O jakie objawy chodzi?

Objawy:

- U kobiet w ciąży, po okresie inkubacji trwającym około 3 tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.

- U osób dorosłych najczęściej nie występują żadne objawy zakażenia.

- U osób starszych i z obniżoną odpornością na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Osoby, które kupiły ten produkt, powinny go wyrzucić lub oddać do sklepu. Na pewno pod żadnym pozorem nie powinny go jeść. A jeśli już tak się stało, to trzeba obserwować swój organizm, a w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. Listeriozę leczy się antybiotykami.

Wycofanie z obrotu produktu pn. „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi”

i

Autor: Materiały prasowe Wycofanie z obrotu produktu pn. „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi”
Protest restauratorów
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze