Dofinansowanie do in vitro

i

Autor: contato1526/CC0/pixabay.com Dofinansowanie do in vitro

Setki dzieci z in vitro w polskim mieście. Ratusz wydaje na nie miliony złotych

2019-07-29 13:05

Miejski program in vitro prowadzony przez poznański ratusz sprawił, że na świat przyszło już 155 dzieci. Od czasu jego wprowadzenia, czyli od sierpnia 2017 roku, ponad 200 kobiet zaszło w ciąże. Poznań będzie prowadził program in vitro do 2020 roku.

Ratusz w Poznaniu poinformował, że dzięki prowadzonemu przez niego programowi in vitro urodziło się już 155 dzieci, w tym 20 par bliźniąt. W ciążę zaszły 204 kobiety, w tym 26 w ciąże mnogie. Program, który wystartował w sierpniu 2017 roku, kosztuje miasto ok. 1,8 mln złotych rocznie i będzie prowadzony jeszcze przez rok.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Szykują nowe 500 plus, obniżkę NFZ i brak składek ZUS. Oto propozycje posłów

Miasto informuje, że pary, które chcą wziąć udział w programie, mogą liczyć na 5 tys. złotych wsparcia maksymalnie trzykrotnie, oraz starać się o dofinansowanie w wysokości 2 tys. złotych na adopcję zarodka.

Pary, które chcą dołączyć do poznańskiego programu in vitro muszą spełniać trzy warunki: powinny pozostawać w związku (małżeńskim lub partnerskim), mieć udokumentowane wcześniejsze bezskuteczne leczenie niepłodności oraz być mieszkańcami Poznania. Dodatkowo kobieta, która ma zajść w ciążę, musi mieć między 20 a 43 lata.

- Jeśli para spełnia wymogi formalne i przejdzie kwalifikację medyczną, wybrana przez nią klinika lub szpital wystawia orzeczenie lekarskie o stanie zdrowia. Następnie wniosek o wsparcie finansowe dla pary trafia do Urzędu Miasta Poznania. Dofinansowanie jest przyznawane według kolejności zgłoszeń – informuje Portal samorządowy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze