SimFabric wchodzi na giełdę. Pierwszy w historii debiut online na GPW

2020-04-07 15:07 MaAl
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Autor: Artur Baranowski Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Polski producent gier SimFabric zadebiutował na GPW. Był to pierwszy w historii polskiej giełdy debiut online. Pierwsze notowanie akcji spółki transmitowano na YouTube.

SimFabric S.A. jest producentem, studiem portującym i wydawcą gier komputerowych. Tworzymy symulatory i gry na komputery PC oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Od 2018 roku certyfikowany producent i wydawca gier na konsole: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W 2019 roku SimFabric w drodze przekształcenia kapitałowego stał się Spółką Akcyjną SimFabric S.A. Od siódmego kwietnia firma jest notowana na giełdzie. Był to nietypowy debiut, który w dobie epidemii koronawirusa odbył się online.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce: Będą pożyczki bez odsetek na płynność firm MŚP

To 378 przedsiębiorstwo notowane na NewConnect i czwarty na tym rynku debiut w tym roku. Najpopularniejszym dziełem zespołu jest gra "Farm Expert 2018", która rozeszła się w nakładzie 2,5 miliona kopii.

Na ten rok firma planuje wydanie wielu multiplatformowych tytułów. W zapowiedziach jest m.in. kolejny farmerski symulator "Farm And Fix", symulator elektryka "ElectriX", czy bazujący na prozie Lovecrafta "Cthulhu: Book of Ancients". Wszystkie planowane tytuły mają ukazać się na wszystkich kluczowych platformach tej generacji sprzętu.

Darmowe gry na telefon [SuperNERD odc. 16]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze