Znicze, Wszystkich Świętych, Cmentarz

i

Autor: Getty Images/Avalon_Studio

Wszystkich Świętych 2022

Otwarte sklepy 1 listopada. Gdzie zrobimy zakupy na Wszystkich Świętych?

2022-10-20 10:27

Dzień Wszystkich Świętych już niedługo.1 listopada to święto i dzień wolny od pracy. Zgodnie z ustawą o zakazie handlu sklepy będą zamknięte. W tym dniu nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Kaufland czy Carrefour. Czynne mogą być tylko wybrane sklepy i punkty usługowe. Gdzie zrobimy zakupy 1 listopada?

Wszystkich Świętych 2022 – jak czynne są sklepy 1 listopada?

We wtorek 1 listopada 2022 przypada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia wolne mają także pracownicy handlu. W związku z tym na większe zakupy trzeba było wybrać się w poniedziałek 31 października. W Dzień Wszystkich Świętych zamknięte będą sklepy: Aldi, Auchan, Biedronka, Carrefour, Dino, Kaufland, Lidl, Spar, Stokrotka. O otwarciu sklepów sieci Intermarche 1 listopada decydują właściciele, podobnie jak godzinach otwarcia poszczególnych placówek. W Dzień Zaduszny 2 listopada wszystkie sklepy będą czynne tak jak zwykle od poniedziałku do soboty w standardowych godzinach otwarcia.

Wszystkich Świętych 2022 – gdzie zrobimy zakupy?

W dni objęte zakazem handlu, czynne mogą być tylko małe sklepiki osiedlowe i sklepy typu Żabka czy Freshmarket, w których to za ladą stanie sam właściciel (franczyzobiorca) lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. Pracownicy etatowi mają wolne. Mniejsze sklepiki sieci Carrefour Express 1 listopada mogą być czynne, ale zależy to od decyzji właściciela. Od niego również zależą godziny otwarcia.

Również franczyzobiorcy sklepów Żabka sami podejmują decyzję o otwarciu sklepu. Informacje o godzinach otwarcia Żabek w Wszystkich Świętych 2022 będą dostępne w poszczególnych placówkach i na stronie www.zabka.pl oraz aplikacji żappka.Te sklepy, które zostaną otwarte, czynne będą krócej niż zwykle – w godzinach: 10.00 -19.00 lub 11.00 – 21.00.

Dodatkowo kolejną opcją na drobne zakupy są stacje benzynowe, gdzie w niedziele i święta sklepy są zazwyczaj czynne. 1 listopada mogą być otwarte lokale gastronomiczne, cukiernie, kawiarnie, restauracje, kwiaciarnie, saloniki prasowe.

Sonda
Wszystkich Świętych i Zaduszki - wybierasz się na cmentarze?
Tańczące z Promocjami 18.10.22
Najnowsze