Bogusław Kowalski

i

Autor: Artur Hojny PKP S.A.

Skompromitowany prezes PKP powrócił. Na kolei zarabia 25 tys. zł miesięcznie

2016-07-25 15:43

Bogusław Kowalski był prezesem PKP tylko przez dwa dni w grudniu zeszłego roku, ale pożegnał się ze stanowiskiem w cieniu skandalu - po ujawnieniu informacji o czynnej współpracy z SB w PRL-u. Teraz b. prezes powrócił na kolej w formie doradcy, za co otrzymuje nawet do 25 tys. zł miesięcznie - podaje "Puls Biznesu".

Kowalski niedługo cieszył się posadą prezesa PKP S.A. W grudniu 2015 r. zaledwie po dwóch dniach pracy zostaje odwołany ze stanowiska, po tym jak w mediach pojawiają się informacje o jego niechlubnej przeszłości.

Zobacz także: Najbogatsze kobiety świata. Liderka ma 36,1 mld dolarów [ZDJĘCIA]

- Kierując się interesem Grupy PKP składam rezygnację z zajmowanego stanowiska. Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy. Winni tej sytuacji są oskarżyciele, a nie oskarżany — pisał Bogusław Kowalski w grudniu zeszłego roku.

Okazuje się, że już miesiąc później Kowalski powrócił na kolej w roli doradcy - podaje "Puls Biznesu". Kierowany przez niego Instytut Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej w połowie stycznia podpisał umowę na doradztwo, opiewającą na kilkanaście tysięcy złotych. Obecnie co miesiąc Kowalski dostaje od PKP po 25 tys. zł.

W "PB" sam zainteresowany tłumaczy, że skoro "już kilku poprzednim zarządom PKP doradzał przy konstruowaniu strategii grupy, nie widzi przeszkód, by robić to ponownie".

Ministerstwo Infrastruktury ma zbadać całą sprawę.

 

Źródło: "Puls Biznesu"

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze