Smartfonowy GIGANT znika z rynku. Tych telefonów już nie kupisz!

2021-04-08 15:39 Mateusz Albin
smartphone
Autor: Shutterstock

LG zamyka działalność biznesową w segmencie urządzeń mobilnych na całym świecie. Odejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych, Internecie rzeczy (IoT) i rozwiązaniach B2B - poinformowali przedstawiciele LG.

Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła, że zamyka swoją jednostkę biznesową zajmującą się urządzeniami mobilnymi. Decyzja ta została zatwierdzona przez Zarząd Spółki 5 kwietnia.

-  Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania business-to-business, a także platformy i usługi - poinformowało LG.

ZOBACZ TEŻ: WAŻNE OSTRZEŻENIE: Wyciekły dane użytkowników Facebooka. Możesz stracić pieniądze

Bieżące zapasy smartfonów LG będą nadal dostępne w sprzedaży. Firma LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych przez okres, który będzie zależał od danego regionu.  LG będzie współpracowała z dostawcami i partnerami biznesowymi w trakcie procesu zamykania działalności związanej ze smartfonami. Szczegóły dotyczące zatrudnienia będą ustalane na poziomie lokalnym.

W przyszłości firma LG będzie nadal wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie telefonii komórkowej i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak 6G, aby jeszcze bardziej zwiększyć konkurencyjność w innych obszarach działalności. Główne technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności firmy LG w branży telefonii komórkowej zostaną zachowane i znajdą zastosowanie w istniejących i przyszłych produktach.

Likwidacja działalności w zakresie telefonów komórkowych ma zostać zakończona do 31 lipca, chociaż zapasy niektórych istniejących modeli mogą być nadal dostępne po tym terminie.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze