smartphone

i

Autor: Shutterstock

Smartfonowy GIGANT znika z rynku. Tych telefonów już nie kupisz!

2021-04-08 15:39

LG zamyka działalność biznesową w segmencie urządzeń mobilnych na całym świecie. Odejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych, Internecie rzeczy (IoT) i rozwiązaniach B2B - poinformowali przedstawiciele LG.

Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła, że zamyka swoją jednostkę biznesową zajmującą się urządzeniami mobilnymi. Decyzja ta została zatwierdzona przez Zarząd Spółki 5 kwietnia.

-  Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania business-to-business, a także platformy i usługi - poinformowało LG.

ZOBACZ TEŻ: WAŻNE OSTRZEŻENIE: Wyciekły dane użytkowników Facebooka. Możesz stracić pieniądze

Bieżące zapasy smartfonów LG będą nadal dostępne w sprzedaży. Firma LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych przez okres, który będzie zależał od danego regionu.  LG będzie współpracowała z dostawcami i partnerami biznesowymi w trakcie procesu zamykania działalności związanej ze smartfonami. Szczegóły dotyczące zatrudnienia będą ustalane na poziomie lokalnym.

W przyszłości firma LG będzie nadal wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie telefonii komórkowej i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak 6G, aby jeszcze bardziej zwiększyć konkurencyjność w innych obszarach działalności. Główne technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności firmy LG w branży telefonii komórkowej zostaną zachowane i znajdą zastosowanie w istniejących i przyszłych produktach.

Likwidacja działalności w zakresie telefonów komórkowych ma zostać zakończona do 31 lipca, chociaż zapasy niektórych istniejących modeli mogą być nadal dostępne po tym terminie.

Najnowsze