Justyna Socha ma juz nowe sprzęgło

i

Autor: Facebook Justyna Socha ma juz nowe sprzęgło

Socha spaliła sprzęgło. Antyszczepionkowcy zapłacili jej za nowe

2021-08-04 15:14

Justyna Socha, przewodnicząca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP spaliła sprzęgło. Wyceniła je na 1000 zł i poprosiła swoich fanów o pomoc finansową. Zadeklarowała, że jeśli ze zbiórki uzbiera nadwyżkę, wpłaci ją na rzecz stowarzyszenia Stop NOP. Liderka ruchu antyszczepionkowego najwyraźniej dopięła swego, bo niedawno na portalu Facebook zamieściła zdjęcie po wymianie uszkodzonego sprzęgła. Podkreśliła również, że otrzymała dziesięciokrotnie większą kwotę, niż początkowo zakładała.

Justyna Socha zbiera pieniądze na sądy i nowe sprzęgło

Justyna Socha jest jedną z twarzy ruchu antyszczepionkowego w Polsce. Stowarzyszenie, na którego czele stoi — Stop NOP — działa głównie z dobrowolnych wpłat darczyńców. Aktywistka zbiera pieniądze m.in. na pomoc prawną przy skargach do sądów administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego, czy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Sprawy oczywiście dotyczą kwestii rzekomych naruszeń prawa do dobrowolności szczepień. Jak się niedawno okazało, aktywistka gromadzi fundusze nie tylko na pomoc prawną, ale też na części do auta. I to ze sporym powodzeniem.

ZOBACZ: Szefowa antyszepionkowców przegrała w sądzie. Zapłaci za zniesławienie lekarza!

Zmarł po podaniu szczepionki

Justyna Socha dostała 10 tys. zł na nowe sprzęgło

W piątek 30 lipca na facebookowym fanpage Justyny Sochy pojawił się wpis, w którym przyznała się do spalenia sprzęgła. Napisała również, że nowe kosztuje 1000 zł (bez robocizny) i jeśli, ktoś ceni jej pracę, to może pomóc jej finansowo. Później edytowała post i dopisała, że nadwyżkę wpłaci na stowarzyszenie Stop NOP. O zbiórce szybko zrobiło się głośno w internecie, złośliwi pisali, że antyszczepionkowcy zapłacą za braki w umiejętnościach Justyny Sochy w prowadzeniu auta. Jednak śmiało się można pokusić o stwierdzenie, że przeciwnicy aktywistki tylko zrobili jej reklamę.

Po niecałym tygodniu, w środę 4 sierpnia przewodnicząca Stop NOP zamieściła kolejny wpis, w którym poinformowała swoich fanów o naprawieniu auta. Jak się okazało, chętnych na zapłacenie aktywistce znalazło się całkiem sporo, bo uzbierała aż dziesięciokrotność oczekiwanej kwoty (ok. 10 tys. zł). Nadwyżkę — zgodnie z obietnicą — wykorzystała na pomoc prawną w sprawach sądowych, w których działa jej stowarzyszenie.

Sonda
Jesteś zaszczepiony/a na koronawirusa?

Spalone sprzęgło Justyny Sochy zostanie wystawione na licytację

Na wymianie sprzęgła historia auta Justyny Sochy jednak się nie kończy. Antyszczepionkowa aktywistka została zainspirowana przez jednego z internautów i planuje zużytą część od auta wystawić na licytacji. Pieniądze zebrane z aukcji zostaną przeznaczone na cele statusowe stowarzyszenia stop NOP. Biorąc pod uwagę, że liderce antyszczepionkowców udało się uzbierać pieniądze na naprawę auta, to zapewne i na tą osobliwą "relikwię" znajdą się chętni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze