Biedronka wypłaci premię na Wielkanoc. Ile dostaną pracownicy?

Premia dla pracowników Biedronki na Wielkanoc. Jeszcze przed tegoroczną Wielkanocą, blisko 55 000 pracowników sieci Biedronka otrzyma Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł. W ten sposób zostaną uhonorowane codzienne wysiłki członków zespołu Biedronki w kolejnym roku naznaczonym pandemią i jej ekonomicznymi skutkami.

Biedronka będzie placówką medyczną?
Autor: Shutterstock Biedronka będzie placówką medyczną?

Wielkanoc 2022. Biedronka rozdaje premię

Nagrodą na Wielkanoc zostali objęci pracownicy sieci Biedronka zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich. Tegoroczna wartość nagrody jest wyższa o 300 zł od zeszłorocznej, a co za tym idzie najwyższa w historii sieci Biedronka. Do otrzymania nagrody uprawnieni są pracownicy, którzy rozpoczęli świadczenie pracy na rzecz sieci Biedronka na podstawie umowy o pracę nie później niż 01.04.2021 r. i byli zatrudnieni w dniu 01.04.2022 r. Dodatkowo wszystkie ich nieobecności w roku 2021 nie mogą przekroczyć 180 dni. Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze, które spełniły warunki przyznania nagrody, otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu - czytamy w komunikacie firmy.

Tańczące z Promocjami 07.04.22

- Z dumą mogę powiedzieć, że zespół Biedronki w mistrzowski sposób pokonał wszystkie przeszkody na swojej wyboistej drodze i po raz kolejny odniósł sukces. Patrząc na wszystkie ubiegłoroczne starania i osiągnięcia, odczuwam ogromny podziw i szacunek dla wszystkich odważnych i nieustępliwych pracowników, którzy tworzą zespoły Biedronki w sklepach, centrach dystrybucyjnych i biurach - podkreślił w liście przesłanym do pracowników sieci Biedronka, Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jerónimo Martins.

- W ten sposób realizujemy nasze strategiczne założenia, by być pracodawcą pierwszego wyboru. Cieszy mnie, że przy okazji zbliżających się świąt wielkanocnych możemy ogłosić tę bardzo dobrą wiadomość. Nagroda zostanie wypłacona jeszcze w tygodniu poprzedzającym Wielką Sobotę, by można było z niej skorzystać w trakcie przygotowań do świąt - dodaje Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu w sieci Biedronka.

Sonda
Czy pracownicy dyskontów są przyzwoicie wynagradzani?

Ile zarabia się w Biedronce?

Od 1 stycznia b.r. ponad 60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych największej sieci handlowej w Polsce otrzymało podwyżki, na które w skali roku przeznaczono ponad 142 mln zł. Wynagrodzenie pracowników wzrosło od 200 do 250 zł.  Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w Biedronce, zarabia od stycznia 2022 r. nie mniej niż 3460 zł do 3800 zł a jeśli ma staż pracy powyżej 3 lat od 3600 zł do 4050 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5100 zł. Zwiększenie wynagrodzeń czeka także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 3800 - 4100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4650 - 4950 zł.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki