Koferencja premiera Mateusza Morawieckiego 04.11.2020. O której godzinie? Gdzie oglądać? Premier ogłosi dzisiaj nowe obostrzenia

i

Autor: KPRM O której konferencja premiera 4.11.2020? Będą nowe obostrzenia!

Lockdown i koronawirus w Polsce: Spotkaj się z premierem i zadaj mu pytanie. Morawiecki odpowie na pytania przedsiębiorców

2020-11-04 14:13

Pandemia koronawirusa nie zwalnia. Rząd ogłasza kolejne obostrzenia. Jak będzie wyglądać nowy lockdown? Na jakie wsparcie mogą liczyć pracodawcy i pracownicy wysłani na pracę zdalną? Premier Mateusz Morawiecki spotka się na żywo z internautami. - Chciałbym rozwiać wątpliwości i sprostować fake newsy ostatnich tygodni - zapewnia.

- Z pewnością macie do mnie wiele pytań związanych z epidemią i planami walki z nią oraz strategią rządu na najbliższe miesiące. Chciałbym rozwiać wątpliwości i sprostować fake newsy ostatnich tygodni - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Wirtualne spotkanie z szefem rządu odbędzie się  4 listopada o godzinie 20.00 na profilu premiera na Facebooku. - Razem ze mną na pytania będzie odpowiadał szef Ministerstwo Zdrowia - minister Adam Niedzielski. Pytania można zadawać w komentarzach - jak zwykle postaramy się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich. Do zobaczenia! - napisał Morawiecki.

Na spotkanie z premierem szczególnie liczą przedsiębiorcy,którzy w środę dowiedzieli się, że rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusa. W Polsce od 17 października zamknięte są siłownie, aquaparki, kluby fitness i baseny. 24 października rząd zdecydował o zamknięciu restauracji i pubów. Lokale mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos czy dowóz. Wprowadzono także ograniczenia w wyjściach z domu seniorów czy dzieci. Premier przekazał m.in., że sklepy w galeriach handlowych mają zostać zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek.

Sonda
Jakie pytanie zadasz premierowi?

Zdaniem rządowego eksperta, który doradza premierowi Morawieckiemu, pełen lockdown będzie nieunikniony w przypadku przekroczenia 30 tys. przypadków dziennie. Zdaniem prof. Horbana górna granica wydolności systemu to 25-30 tys. zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19. – Jeżeli będziemy trzymali liczbę zakażeń na poziomie 20 tys. to nasz system prawidłowo funkcjonujący powinien wytrzymać – ocenił.

Najnowsze