Narty w Karyntii

i

Autor: Franz Gerld/Karnten Werbung/ Materiały prasowe

Stoki narciarskie będą czynne zimą! NOWE FAKTY

2020-11-24 12:06

Polacy będą mogli korzystać z wyciągów narciarskich - ogłosił na Twitterze Jarosław Gowin, minister rozwoju. Wizyta będzie wymagała przestrzegania reżimu sanitarnego. Jak wskazał na Twitterze wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy, ma to zapewnić "bezpieczeństwo turystów i pracowników stoków narciarskich".

O rozmowach z branżą narciarską i przedstawicielami GIS minister rozwoju informował już w poniedziałek. W sobotę premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że od 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w "najwyższym reżimie sanitarnym", natomiast hotele pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Zdecydowano też, że ferie będą skumulowane w jednym okresie - między 4 a 17 stycznia.

Prof. Andrzej Matyja: Lockdown może okazać się niepotrzebny [Super Raport]

"Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte" - napisał dziś rano Gowin na Twitterze. Wicepremier dodał również, że jest wdzięczny branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za "świetną współpracę".

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Jeszcze większa DROŻYZNA! Polacy zapłacą więcej w sklepach

Wciąż nie wiadomo, czy działać będą mogły wypożyczalnie sprzętu i punkty gastronomiczne, których nie brakuje w bezpośrednim sąsiedztwie stoków. Stacje narciarskie są też częścią infrastruktury należącej do hoteli, a te gości mogą przyjmować jedynie pod warunkiem odbywania podróży służbowej.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze