Strzeż się świątecznych pożyczek

i

Autor: materiały prasowe

Strzeż się świątecznych pożyczek, czyli jak nie dać się oszukać

2015-12-07 1:00

Kampanie społeczne, szczególnie w okresie przedświątecznym, informują nas o zagrożeniach wynikających z zapożyczeń w niesprawdzonych instytucjach pozabankowych. W jaki sposób można uchronić się przed nieuczciwymi firmami pożyczkowymi?

Pożyczki internetowe dla młodych

Media regularnie dostarczają nam nowych historii osób, które przez chwilówkę straciły dom, samochód czy oszczędności życia. Często przeczytać możemy o tym, że klienci firm sektora pozabankowego mają na głowie komornika z powodu opóźnień w spłacie zadłużenia. Jak więc to możliwe, że rynek pożyczkowy rośnie w siłę, a ich klientami są coraz częściej ludzie młodzi, dobrze wykształceni? Otóż odpowiedź jest niezwykle prosta, jak w każdej branży tak i wśród firm pożyczkowych znaleźć możemy „czarne owce", które działając bez skrupułów, psują wizerunek sektora okołobankowego.

Na co zwracać uwagę biorąc szybką pożyczkę

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się dokładnie z warunkami umowy. Nigdy nie podpisujmy żadnych dokumentów bez ich wcześniejszego przeczytania. Specjalista ds. finansowych ratka.pl informuje: „W Polsce funkcjonuje wiele uczciwych instytucji, które tak jak nasza firma, będąca na rynku od lipca tego roku, zyskały przychylność nie tylko ze strony klientów, ale również instytucji zrzeszających sektor pozabankowy. Ratka.pl została nagrodzona certyfikatem Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy Loan Magazin, należy do Związku firm Pożyczkowych. Firma działa również w zgodzie z wytycznymi Ministerstwa Finansów". Warto więc sprawdzić daną firmę pożyczkową przed podpisaniem ostatecznej umowy.

Zanim podpiszesz poznaj parametry pożyczki

Oszacowanie kosztów pożyczki powinno być dla nas priorytetem. Na stronach internetowych większości instytucji pozbankowych klient ma do dyspozycji kalkulator pożyczkowy. Funkcja ta pozwala na sprawdzenie, jaki będzie koszt pożyczki online na raty. Oznacza to, że nie musimy wypełniać wniosku, aby stwierdzić czy stać nas na daną pożyczkę. Każdy z nas najlepiej wie, jakiej wysokości miesięcznym budżetem dysponuje. Tak więc któż, jeśli nie my sami najlepiej ustali wysokość miesięcznej raty. Pamiętajmy jednak, aby podczas doboru parametrów pożyczki nie kierować się wyłącznie chęcią szybkiej spłaty i nie ustawiać najkrótszego okresu rozłożenia zobowiązania. Bądźmy przygotowani na „niespodziewane wydatki". Właśnie dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dobranie nieco dłuższego okresu spłaty zobowiązania, dzięki czemu niskie raty nie będą zbytnim obciążeniem naszego domowego budżetu.

Najnowsze