Studia prawnicze pozwalają lepiej zrozumieć świat - Agnieszka Durlik, dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy KIG dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Studia prawnicze pozwalają lepiej zrozumieć świat - Agnieszka Durlik, dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy KIG dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-11-10 13:22

– Studia prawnicze są trudne i wymagają bardzo dużo pracy, związanej z uczeniem się, powtarzaniem i zrozumieniem – mówi Agnieszka Durlik, dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gosodarczej, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W miniwykładzie dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) dodaje, że aby przekonać się, czy kariera prawnika to coś dla nas, warto już w szkole średniej brać udział np. w konkursach arbitrażowych.

Zdaniem Agnieszki Durlik, studia prawnicze pozwalają lepiej zrozumieć świat, a także czuć się bezpiecznie przy podpisywaniu umów. Absolwenci prawa mają również wiele możliwości zawodowych. – Na początku trzeba się nauczyć prawie wszystkiego i ze wszystkiego zdawać egzaminy, głównie z prawa cywilnego, które jest najtrudniejsze. Ale potem można się specjalizować – być doradcą przedsiębiorcy, adwokatem i bronić ludzi w sądzie karnym czy sądzie rodzinnym, można też pracować w administracji i wydawać decyzje, czy też przed sądem administracyjnym reprezentować tych, którzy z tymi decyzjami się nie zgadzają – podkreśla dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy KIG na platformie AZiR: 

Akademia Zarządzania i Rozwoju to innowacyjna platforma dostępna pod adresem azir.edu.pl łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze