Studiować, by być jak James Bond – były oficer Agencji Wywiadu Marcin Faliński dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-10-23 0:00 Materiał Partnerski
Studiować, by być jak James Bond – były oficer Agencji Wywiadu Marcin Faliński dla Akademii Zarządzania i Rozwoju
Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Praca agenta wywiadu to niekoniecznie pościgi i strzelaniny – przede wszystkim liczy się pojęcie o świecie, szeroka wiedza ogólna i zdolności do analitycznego myślenia. O pracy w wywiadzie opowiada Akademii Zarządzania i Rozwoju Marcin Faliński – emerytowany podpułkownik Agencji Wywiadu, dziennikarz „Życia Warszawy”, autor książek o tematyce szpiegowskiej, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Choć spektakularne filmy o Agencie 007 składają się z wielu podkoloryzowanych lub wręcz fikcyjnych elementów, zawierają też fragmenty rzeczywiście odwzorowujące życie oficera wywiadu – częste podróże, nawiązywanie licznych znajomości czy zbieranie tajnych informacji, cennych dla konkurujących ze sobą państw. Praca w Agencji Wywiadu to jednak dużo więcej. Jak zapewnia Marcin Faliński, organizacja ta ma poważnie rozbudowaną strukturę, zawierającą wiele pionów odpowiedzialnych za różne zadania: od prac administracyjnych poprzez prowadzenie nasłuchu i analizę danych po, prawdopodobnie najbardziej spektakularne i upowszechnione w kulturze masowej, działania operacyjne.

Niezależnie od specjalizacji i roli w Agencji, swój rozwój w tym kierunku należy rozpocząć już w liceum i rozwijać wiedzę ogólną, a zwłaszcza skupić się na językach obcych. Z kolei na studiach można się już pokusić o wzięcie udziału w rekrutacji. Co zrobić i jak dołączyć do najlepszych, by służyć ojczyźnie niczym James Bond? O szczegółach tej wyjątkowej ścieżki kariery opowiada w nagraniu dla Akademii Zarządzania i Rozwoju Marcin Faliński – prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych tajnych agentów w Polsce, autor książek szpiegowskich pt. „Operacja Singe” czy „Operacja Rafael”:

Akademia Zarządzania i Rozwoju to innowacyjna platforma dostępna pod adresem azir.edu.pl łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju
Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze