Iga Świątek chciała rzucić tenis przez kontuzję

i

Autor: AP Iga Świątek chciała rzucić tenis przez kontuzję

Świątek zapłaci gigantyczny podatek? Zarobiła 1,6 mln euro

2020-10-12 16:14

Iga Świątek wygrała French Open. Tym samym zarobił okrągłe 1,6 mln euro. Wcześniej w turnieju zarobiła 1,1 mln euro. Te sukcesy powinny ją kosztować 10 proc. podatku. Wygląda jednak na to, że tenisistka nie będzie musiała zapłacić podatku.

Iga Świątek spisała się fenomenalnie w Roland Garros. Bez straty seta doszła do finału. Dzięki temu Iga Świątek zarobiła już duże pieniądze. Iga Świątek za awans do finału singla Roland Garros zarobiła już 800 tysięcy euro (3,6 mln złotych), a jeśli pokona Sofię Kenin w finale, ta premia wzrośnie do 1,6 mln euro (7,2 mln złotych). Do tego dochodzi 55 303 euro (249 tys. zł), premia za półfinał debla. To wszystko oczywiście kwoty brutto, za które trzeba zapłacić podatek.  Fiskus za sukcesy tenisistki we Francji powinien policzyć 10 proc. podatku.

ZOBACZ TEŻ: Iga Świątek ILE ZAROBIŁA w całej karierze? Iga Świątek ZAROBKI pieniądze premie

Trener przegrał zakład z Igą Świątek! Musi wydepilować klatę i plecy

Istnieje jednak szansa, że 19-letnia gwiazda sportu nie będzie musiała płacić podatku za swoje zwycięstwa.Jak ustaliło radio TOK FM, możliwe, że Ministerstwo Finansów umoży to zobowiązanie. Według rozgłośni trwa dyskusja na ten temat, a obecnie resort interpretuje przepisy. Decyzji na razie nie ma, ale nie byłaby to pierwsza taka sytuacja. 

Po tym jak Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla otrzymała grawerowany złoty medal, kaligrafowany dyplom, a także czek opiewający na sumę 9 milionów koron szwedzkich co w przeliczeniu daje kwotę 3,5 mln złotych. Według szacunków Olga Tokarczuk musiałaby oddać skarbówce 955,8 tys. złotych. Ostatecznie jednak, przedstawiono rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku od Nagród Nobla.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze