cukier

i

Autor: East News cukier

Panika cukrowa

Straciła tysiąc złotych przez "cukrowych" oszustów! Nie daj się nabrać na tani cukier

2022-08-08 15:14

Szaleństwo cenowe z cukrem trwa. Do sieci napływają ogłoszenia dotyczące kupna cukru, nieraz za pokaźne kwoty. Nie brakuje jednak oszustów, którzy chcą na tym zarobić. Jedna z ofiar, która dała się nabrać na wystawione ogłoszenie cukru była 44-letnia kobieta. Chciała kupić zapasy tego surowca, a straciła tysiąc złotych.

W Polsce brakuje cukru, a w sieci coraz więcej oszustów

Według sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland o brakach cukru na półkach sklepowych słyszało ostatnio 89,9 proc. Polaków, 36,2 proc. faktycznie doznało tego problemu i po przyjściu do sklepu cukru nie udało im się kupić. Nie jest niczym nowym, że w przypadku obawy, że danego produktu bądź surowca zabraknie, obywatele robią zapasy, niekiedy dosyć spore. Jak informują sklepy, cukru nie zabraknie i jest on planowo produkowany i zgodnie z harmonogramem dostarczany do sklepów. Niektórzy jednak są pesymistycznie nastawieni i już teraz chcą zaopatrzyć się w dodatkowe kilogramy cukru. Nie brakuje jednak oszustów, którzy wystawiają fałszywe ogłoszenia w internecie oferując nawet 25 kg tego surowca.

Kobieta została oszukana…na cukier. Straciła tysiąc złotych

Historia 44-letniej kobiety jest przestrogą dla wszystkich, którzy w wyniku paniki, jaką zasiała ostatnia informacja o rzekomym braku cukru, nie weryfikują w internecie informacji o sprzedawcy. Oczywiście, oszuści znają swoje sposoby i zdarza się, że ciężko się uchronić przed ich działaniami.

Jak podaje dziennik „Wprost”, 44-letnia kobieta zamówiła w sieci ogromną ilość cukru. Miała otrzymać aż 26 worków po 26 kg. Gdy sprzedawca poprosił o zaliczkę, ta wysłała prawie tysiąc złotych. Po dotarciu pieniędzy na konto sprzedającego zapadła cisza i kontakt się urwał. Takich przypadków jest mnóstwo i niestety czasami decydujemy się zaufać osobie, która według nas jest uczciwa, a później jedynie my jesteśmy stratni. Dlatego też policja mocno przestrzega, by podczas zakupów internetowych kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Należy zawsze weryfikować sklep i sprzedawcę, aby nie paść ofiarą oszustwa. Policjanci apelują, aby podczas płatności kartą kredytową zwracać uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną w jakiś sposób wykorzystane przez nieuprawnione osoby.

Sonda
Dlaczego kupujesz cukier na zapas?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze