cukier

i

Autor: East News cukier

Panika cukrowa

Straciła tysiąc złotych przez "cukrowych" oszustów! Nie daj się nabrać na tani cukier

2022-08-08 15:14

Szaleństwo cenowe z cukrem trwa. Do sieci napływają ogłoszenia dotyczące kupna cukru, nieraz za pokaźne kwoty. Nie brakuje jednak oszustów, którzy chcą na tym zarobić. Jedna z ofiar, która dała się nabrać na wystawione ogłoszenie cukru była 44-letnia kobieta. Chciała kupić zapasy tego surowca, a straciła tysiąc złotych.

W Polsce brakuje cukru, a w sieci coraz więcej oszustów

Według sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland o brakach cukru na półkach sklepowych słyszało ostatnio 89,9 proc. Polaków, 36,2 proc. faktycznie doznało tego problemu i po przyjściu do sklepu cukru nie udało im się kupić. Nie jest niczym nowym, że w przypadku obawy, że danego produktu bądź surowca zabraknie, obywatele robią zapasy, niekiedy dosyć spore. Jak informują sklepy, cukru nie zabraknie i jest on planowo produkowany i zgodnie z harmonogramem dostarczany do sklepów. Niektórzy jednak są pesymistycznie nastawieni i już teraz chcą zaopatrzyć się w dodatkowe kilogramy cukru. Nie brakuje jednak oszustów, którzy wystawiają fałszywe ogłoszenia w internecie oferując nawet 25 kg tego surowca.

Kobieta została oszukana…na cukier. Straciła tysiąc złotych

Historia 44-letniej kobiety jest przestrogą dla wszystkich, którzy w wyniku paniki, jaką zasiała ostatnia informacja o rzekomym braku cukru, nie weryfikują w internecie informacji o sprzedawcy. Oczywiście, oszuści znają swoje sposoby i zdarza się, że ciężko się uchronić przed ich działaniami.

Jak podaje dziennik „Wprost”, 44-letnia kobieta zamówiła w sieci ogromną ilość cukru. Miała otrzymać aż 26 worków po 26 kg. Gdy sprzedawca poprosił o zaliczkę, ta wysłała prawie tysiąc złotych. Po dotarciu pieniędzy na konto sprzedającego zapadła cisza i kontakt się urwał. Takich przypadków jest mnóstwo i niestety czasami decydujemy się zaufać osobie, która według nas jest uczciwa, a później jedynie my jesteśmy stratni. Dlatego też policja mocno przestrzega, by podczas zakupów internetowych kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Należy zawsze weryfikować sklep i sprzedawcę, aby nie paść ofiarą oszustwa. Policjanci apelują, aby podczas płatności kartą kredytową zwracać uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną w jakiś sposób wykorzystane przez nieuprawnione osoby.

Sonda
Dlaczego kupujesz cukier na zapas?
Najnowsze