Szczepionka Pfizer i BioNTech

i

Autor: Getty Images

Szczepionka dla seniorów po 80. roku życia. Ile kosztuje? Gdzie się zarejestrować?

2021-01-15 6:57

Dzisiaj ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Do wyboru mają oni niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Wiele osób wciąż ma wątpliwości, jak się zapisać na szczepionkę oraz jaka będzie jej cena. Przypominamy najważniejsze informacje.

Szczepionka na koronawirusa, w obliczu zagrożenia, jakim jest SARS-CoV-2, jest marzeniem wielu osób. Dzisiaj w całej Polsce ruszyła rejestracja na szczepienia osób po 80. roku życia. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Z kolei od 18 do 22 stycznia zespoły wyjazdowe zaszczepią pensjonariuszy domów opieki społecznej. Sprawdź poniżej, w jaki sposób można zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 i ile ono kosztuje. 

ZOBACZ: Cudzoziemcy coraz chętniej zabiegają o legalną pracę. To skutek pandemii koronawirusa

Ile kosztuje szczepionka przeciw COVID-19? 

Szczepionka na COVID-19 nic nie kosztuje i jest za darmo dla wszystkich osób, które są legalnie na terenie Polski i mają uregulowany pobyt, posiadając np. kartę czasowego lub stałego pobytu. Szczepienia są całkowicie dobrowolne.

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA

Jak seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie? Rejestrować się można:

  • przez infolinię telefoniczną - 989 lub 22 62 62 989 - dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych;
  • przez stronę internetową www.pacjent.gov.pl - system wygeneruje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania;
  • osobiście w punkcie szczepień - mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

Jakie dane będą potrzebne do rejestracji? Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Jeśli seniorzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Dzwoniąc na infolinię 989 można dowiedzieć się, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi.

Na podanie drugiej dawki szczepionki pacjent zostanie umówiony w punkcie szczepień od razu po podaniu pierwszej dawki szczepionki.

SPRAWDŹ: Obostrzenia w Polsce niezgodne z konsytuacją? Sądy coraz częściej kwestionują zakazy! Analiza FOR

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze