gra Cyberpunk 2077

i

Autor: materiały prasowe gra Cyberpunk 2077

Szefowie CD Projekt Red zgarnęli gigantyczne premie. Nie uwierzysz ile!

2021-05-01 8:09

Kolejne kontrowersje wokół CD Projekt Red. Mimo nieudanej premiery gry Cyberpunk 2077 szefowie firmy otrzymają gigantyczne premie. To szok dla graczy, którzy zmagali się z szeregiem problemów technicznych na konsolach próbując cieszyć się nową produkcją CD Projektu. Ile dokładnie wynoszą premię?

Marcin Iwiński i Adam Kiciński, szefowie CD Projekt Red, otrzymają po 24 miliony złotych premii - wynika z raportu rocznego spółki. Jak podaje "Bloomberg" Adam Badowski, członek zarządu i reżyser gry Cyberpunk 2077, otrzyma 4,2 mln dolarów. Premie wyliczone zostały z zysku netto spółki, który skoczył w 2020 roku o 500 proc.

Cyberpunk 2077: najbardziej szokujące momenty gry

Premie z rocznych zarobków CDP Red to 20 proc. zysku netto Z czego połowa trafia do zarządu, a druga część do szeregowych pracowników. CD Projekt Red przeznaczył łącznie 29,8 miliona dolarów dla 865 pracowników, co daje średnio około 34 tys. dolarów dla każdego, czytamy w ”Bloombergu”. Szeregowi pracownicy otrzymają premię w wysokości od około 5 tys. do około 9 tys. dolarów, podczas gdy inni starsi pracownicy powiedzieli, że otrzymają bliżej 15 tys. lub 20 tys. dolarów. Natomiast pięciu członków zarządu wypłaci sobie premie w łącznej wysokości 28 mln dolarów.

Sonda
Czy podobała Ci się gra Cyberpunk 2077?

"Bloomberg" podkreśla ogromną dysproporcję w przypadku premii. Dodaje też, że wcześniejsze wypuszczenie gry, a później fala krytyki i słabsza sprzedaż, odbiły się mocno na kwotach premii szeregowych pracowników.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze