SZOK! Ręczniki i bombki z Auschwitz. Roznegliżowana modelka promuje ohydną kampanię

2019-12-03 10:25 WSB
Obóz koncentracyjny Auschwitz - brama
Autor: xiquinhosilva / Wikimedia.org Obóz koncentracyjny Auschwitz - brama

Auschwitz-Birkenau, czyli niemiecki obóz koncentracyjny, w którym podczas II wojny światowej zamordowano ponad milion ludzi, w tym Żydów i Polaków, powinien być symbolem zadumy i pamięci nad naszą tragiczną historią. Okazuje się jednak, że niektórzy nie wiedzą czym jest dobry smak i szacunek. Na platformie Amazon internauci postanowili sprzedawać bombki choinkowe i otwieracze do kapsli ze zdjęciami obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, a „ozdobione” w ten sposób ręczniki promowała roznegliżowana modelka. Muzeum Auschwitz-Birkenau nie kryje oburzenia.

Na platformie Amazon, amerykańskim gigancie sprzedaży internetowej, w ohydny sposób internauci postanowili wykorzystać zdjęcia z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, w tym m.in. „Bramę śmierci”, na której widnieje napis „Arbeit Macht Frei” i zrobić z nich… serię gadżetów. Klienci sklepu internetowego mogli zamówić bombki choinkowe, ręczniki czy otwieracze do butelek „ozdobione” właśnie zdjęciami z obozu w Oświęcimiu. Bombki nabyć można było za 52 i 63 złote, a ręcznik promowała modelka w stroju kąpielowym. Muzeum Auschwitz jest oburzone.

- Sprzedaż „ozdób choinkowych”, na których widać zdjęcia z Auschwitz nie wydaje nam się właściwa. Widok Auschwitz na otwieraczu butelek jest raczej niepokojący i pozbawiony szacunku – komentowało sprawę muzeum na swoim Twitterze.

Ostatecznie Amazon zdecydował się zdjąć feralne produkty ze swojej strony, a sprzedawcy, którzy chcieliby znowu sprzedawać tak ohydne rzeczy będą usuwani. Niestety, jak zauważyli internauci, przedmioty można znaleźć gdzie indziej, np. w aplikacji Wish.

Najnowsze