pizza

i

Autor: pixabay.com Szokująca oferta cukierni i pizzerii. Potrawy o nazwach szczepionek na koronawirusa.

Szokująca oferta cukierni i pizzerii. Proponują...potrawy o nazwach szczepionek na koronawirusa

2021-04-20 12:38

Szokujący pomysł na przyciągnięcie klientów zastosowali właściciele gastronomii na Węgrzech. Mowa o potrawach o nazwach szczepionek na koronawirusa, które wywołały niemałe kontrowersje. Deser o nazwie AstraZeneca czy pizza Sputnik – przed takimi wyborami stają dziś na Węgrzech miłośnicy szczepionek, chcący skosztować najnowszych propozycji węgierskich cukierników i kucharzy. Produkty te idą jak woda – twierdzi portal Bors.

- Któregoś dnia zaproponowałam mężowi, żebyśmy stworzyli desery, nazywające się tak jak szczepionki – powiedziała kierowniczka cukierni Sulyan z miejscowości Veresegyhaz, Katalin Benkoe.

"Zastrzyk Musu" przyciąga klientów

Cukiernia przygotowała różne rodzaje pianek, podawanych ze strzykawkami, którymi można zamiast łyżeczki wysysać zawartość. "Zastrzyk Musu" występuje w pięciu wariantach noszących nazwy preparatów, którymi można się zaszczepić na Węgrzech: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm i Sputnik. Sputnik ma smak grejpfrutowy, Moderna - kokosowy, AstraZeneca - cytrynowy, Pfizer - zielonej herbaty, a Sinopharm jest słodko-kwaśny. Różnią się też kolorami, np. Sinopharm ma na wierzchu żółtą galaretkę, Moderna - niebieską, a Pfizer - zieloną. Benkoe powiedziała, że początkowo goście dziwnie patrzyli na sprzedawców, widząc za szybą Modernę czy Pfizera, ale szybko zaczęły się one cieszyć popularnością. - Okazało się, że to dobry pomysł, kupuje je wiele osób. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób możemy wnieść trochę radości w nasze codzienne życie – oznajmiła. 

ZOBACZ: Zboczony kucharz ugniatał ciasto penisem! Co mu grozi za to PERWERSYJNE wideo?

Szczepionkowe pizze bez rejestracji

Media podkreślają, że dobrą stroną tych "szczepionek" jest to, że nie trzeba się na nie rejestrować i swobodnie można wybrać taką, jaka się najbardziej podoba, a jedyny skutek uboczny to uśmiech, choć u niektórych zaszczepionych może wystąpić uzależnienie.

Na podobny pomysł wpadła pizzeria Pizza Astra, która zaproponowała pizze o nazwach Astra (z kurczakiem, kukurydzą i czerwoną cebulą), Pfizer (z serami mozzarella, cheddar i gorgonzola oraz salami), Sputnik (z pieczoną wieprzowiną i cerem owczym) oraz Moderna (z szynką, bekonem i serem). Pizze szczepionkowe są popularne w Budapeszcie, ale jeszcze bardziej w Segedynie i Peczu. 100 ft (1,26 zł) z każdego sprzedanego egzemplarza pizzeria przeznacza na cele charytatywne: w Budapeszcie na jeden ze szpitali, a w pozostałych miastach - na schronisko dla zwierząt.

SPRAWDŹ: Gastronomia mówi: dość! Bałtyckie Veto w Koszalinie. Protest połączony ze spektaklem!

Sonda
Czy podoba Ci się pomysł nadania pizzom i deserom nazw od szczepionek?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze