Szokujące podwyżki cen wody! Zobacz propozycje taryf Wód Polskich

2018-04-16 14:00
Woda, kran
Autor: Shutterstock Woda, kran

Czeka nas podwyżka rachunków za wodę? Tak wynika z wniosków taryfowych, jakie firmy wodno-kanalizacyjne zgłosiły do Wód Polskich. Wedle ich propozycji, rozpiętość cen za pobór metra sześciennego wody waha się od 1,58 zł do 57 zł - poinformowała wiceszefowa Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Podwyżki cen zaproponowano w 1887 wnioskach taryfowych; w 448 ceny się nie zmieniły; a w 173 ceny są niższe od obecnie obowiązujących.

Do wszystkich jednostek Wód Polskich trafiło 2539 wniosków taryfowych od przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Do 26 kwietnia mają one czas na ich zatwierdzenie. Nowe ceny powinny wejść w życie w połowie roku. Najniższa zaproponowana stawka za pobór 1 m3 wody to 1,58 zł – najwyższa – aż 57 zł netto. W przypadku ścieków, to odpowiednio 1,98 zł i 37,94 zł.

Zobacz też: Odchody w jedzeniu, mięso pompowane wodą – wyniki kontroli żywności w Polsce

Wody Polskie informują, że do końca marca zweryfikowano 37 proc. propozycji taryf. Joanna Kopczyńska przyznała, że w wielu przypadkach podwyżki są zgodne z prawem, bowiem uwzględniają inflację oraz prowadzone lub planowane inwestycje.

Co ważne, jeśli Wody Polskie zaakceptują propozycje przedsiębiorstw, dla większosci Polaków oznaczać to będzie wyższe rachunki za wodę. A wnioski taryfowe będą obowiązywać przez najbliższe trzy lata!

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze