Impact 2022. Wojciech Bogdan

i

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS Impact 2022. Wojciech Bogdan

Sztuczna inteligencja na Allegro. Wojciech Bogdan tłumaczy jak zmieniają się zakupy internetowe

2022-05-12 8:57

Na Impact'22 w Poznaniu zapytaliśmy Wojciecha Bogdana, Chief Data Officer Allegro jak sztuczna inteligencja jest wykorzystywana przez tę platformę zakupową. Czy wykorzystywane są wrażliwe dane klientów? Jak statystyczny klient odczuwa współpracę z AI? Obejrzyjcie naszą rozmowę.

Klienci pamiętający Allegro sprzed 20 lat doskonale wiedzą jaki rozwój przeszła ta platforma sprzedażowa. Dzisiaj to kompleksowy system wykorzystujący nowoczesne metody obsługi klienta, w tym sztuczną inteligencję. Czy powinniśmy bać się AI rozwijającego się w strukturach Allegro?

- Chcę uspokoić wszystkich naszych kupujących. Nie budujemy Skynetu z "Terminatora". Dane to podstawowe dobro, które pozwala nam optymalizować biznes i sprawiać, aby nasza platforma była przyjemniejsza, efektywniejsza i bardziej lubiana przez naszych kupujących. Wszelkie dane są anonimizowane i stosujemy wszystkie wymogi dotyczące prywatności. Mamy też osobną komórkę zajmującą się bezpieczeństwem danych, która jest takim wewnętrznym strażnikiem w ramach naszego przedsiębiorstwa - powiedział nam na Impact'22 w Poznaniu Wojciech Bogdan, Chief Data Officer w Allegro.

Całą rozmowę obejrzycie poniżej.

Impact 22 - Wojciech Bogdan

Wojciech Bogdan to Chief Data Officer i członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiadający za efektywne wykorzystanie danych i rozwiązań sztucznej inteligencji na rzecz doskonalenia doświadczeń kupujących i sprzedawców. W swojej pracy odpowiada również za rozwój katalogu produktów, komunikację marki, marketing automation oraz platformę Ceneo.pl. Ponadto współzarządza obszarem usług finansowych obejmujących m.in. Allegro Pay.Wojciech Bogdan ma ponad 20-letnie doświadczenie jako konsultant. Przez 18 lat kariery w McKinsey pracował z klientami z branży retail, e-commerce i telekomunikacyjnej, gdzie doradzał największym firmom jak efektywnie wykorzystywać dane.

Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze