Sosnowiec: Niepełnosprawny ledwo mógł się ruszać. Zamiast pomóc, 45-latek go okradł!

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Sosnowiec: Niepełnosprawny ledwo mógł się ruszać. Zamiast pomóc, 45-latek go okradł!

Szukają pracy, są gotowi, ale nikt ich nie chce! Dlaczego? "Takie są realia"

2020-11-02 13:09

Chce pracować w marketingu, bo jak twierdzi to jego pasja, ale Pan Kamil nieustannie słyszy od pracodawców odmowy, ponieważ... jest niepełnosprawny. W rozmowie z Money.pl tłumaczy, że rynek pracy jest dla takich osób praktycznie zamknięty. Potwierdzają to dane GUS, z których wynika, że jest mnóstwo osób z orzeczeniem niepełnosprawności, które są chętne do podjęcia pracy.

- Rekruter odpisał mi, że nie zatrudnią osoby głuchej, bo "takie są polskie realia" - mówi w rozmowie z Money.pl Kamil Bojakowski. Mężczyzna pracuje obecnie, jako pracownik administracyjny, jednak marzy mu się dalsza ścieżka kariery, szczególnie w marketingu. Firma, która wyjaśniła Panu Kamilowi czym są "polskie realia" szukała pracownika z orzeczeniem niepełnosprawności, a mimo to nie była zainteresowana, gdy na stanowisko zgłosiła się osoba chętna do pracy. "Wiem, co chciałbym robić i próbuję spełnić swój cel" napisał na swoim profilu społecznościowym Pan Kamil.

Praca na budowie. Co zrobić, gdy nie ma osoby nadzorującej ekipę?

Według danych GUS z 2018 roku wynika, że w Polsce jest 2,5 mln osób, które mają orzeczenie o niepełnosprawności lub o niezdolności do pracy. Ile z nich wykonuje prace? Jak czytamy na stronie Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, aktywność zawodowa (a więc wykonywanie jakiejkolwiek pracy) wynosi 28 proc., zaś zatrudnienie 26 proc.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze