Sosnowiec: Niepełnosprawny ledwo mógł się ruszać. Zamiast pomóc, 45-latek go okradł!

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Sosnowiec: Niepełnosprawny ledwo mógł się ruszać. Zamiast pomóc, 45-latek go okradł!

Szukają pracy, są gotowi, ale nikt ich nie chce! Dlaczego? "Takie są realia"

2020-11-02 13:09

Chce pracować w marketingu, bo jak twierdzi to jego pasja, ale Pan Kamil nieustannie słyszy od pracodawców odmowy, ponieważ... jest niepełnosprawny. W rozmowie z Money.pl tłumaczy, że rynek pracy jest dla takich osób praktycznie zamknięty. Potwierdzają to dane GUS, z których wynika, że jest mnóstwo osób z orzeczeniem niepełnosprawności, które są chętne do podjęcia pracy.

- Rekruter odpisał mi, że nie zatrudnią osoby głuchej, bo "takie są polskie realia" - mówi w rozmowie z Money.pl Kamil Bojakowski. Mężczyzna pracuje obecnie, jako pracownik administracyjny, jednak marzy mu się dalsza ścieżka kariery, szczególnie w marketingu. Firma, która wyjaśniła Panu Kamilowi czym są "polskie realia" szukała pracownika z orzeczeniem niepełnosprawności, a mimo to nie była zainteresowana, gdy na stanowisko zgłosiła się osoba chętna do pracy. "Wiem, co chciałbym robić i próbuję spełnić swój cel" napisał na swoim profilu społecznościowym Pan Kamil.

Praca na budowie. Co zrobić, gdy nie ma osoby nadzorującej ekipę?

Według danych GUS z 2018 roku wynika, że w Polsce jest 2,5 mln osób, które mają orzeczenie o niepełnosprawności lub o niezdolności do pracy. Ile z nich wykonuje prace? Jak czytamy na stronie Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, aktywność zawodowa (a więc wykonywanie jakiejkolwiek pracy) wynosi 28 proc., zaś zatrudnienie 26 proc.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze