Pieniądze

i

Autor: pixabay.com

Szybka ścieżka: 300 milionów złotych z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców

2020-07-02 15:08

To ostatnia szansa na takie dofinansowanie. Przedsiębiorcy niedługo będą mogli wziąć udział w ostatniej edycji konkursu Szybka Ścieżka, w którym dofinansowywane są innowacyjne projekty. Nabór wniosków rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa do 14 września 2020 roku. Budżet konkursu to 300 milionów złotych.

W konkursie Szybka Ścieszka dofinansowanie można otrzymać na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe (to obowiązkowy element), ewentualnie uzupełnione o prace przedwdrożeniowe, których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wprowadzenia w działalności gospodarczej. Ponieważ z założenia dotowane są słabo rozwinięte regiony, o udziale zapomnieć muszą firmy prowadzące badania  w województwie mazowieckim.

 - Konkurs to szansa dla przedsiębiorców i konsorcjów na wsparcie innowacyjnych projektów. Prace nad rozwojem nowoczesnych narzędzi i technologii mogą pomóc polskim firmom stworzyć przewagę konkurencyjną i osiągać długoletnie zyski – ocenia Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

ZOBACZ TEŻ: 200 mln zł dla firm i naukowców walczących z koronawirusem

Dr Jacek Sokołowski: Obietnice bez pokrycia są w Polsce częste [Super Raport]

Nabór wniosków został podzielony na dwie rundy. W pierwszej, która rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa do 21 sierpnia o dofinansowanie w łącznej kwocie 100 milionów złotych będą mogły ubiegać się duże przedsiębiorstwa oraz ich konsorcja, również z MŚP i jednostkami naukowymi. Z kolei druga runda, która odbędzie się od 22 sierpnia do 14 września, jest skierowana do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich konsorcjów, również z udziałem jednostek naukowych. Te będą mogły łącznie uzyskać dofinansowanie w wysokości 200 milionów złotych. Po każdej z rund nastąpi ocena wniosków, która potrwa do 120 dni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze