Złote rady polityków w kryzysie

Tak politycy radzą Polakom w kryzysie. Wszystkie złote rady [GALERIA]

2022-07-21 20:08

Inflacja, wysokie stopy procentowe, drożyzna w sklepach i na stacjach benzynowych. Cytując klasyka - "jak żyć?". Na to pytanie odpowiadają sobie każdego dnia miliony Polaków. Ze złotymi radami śpieszą im politycy, jednak często ich wypowiedzi odbijają się rykoszetem powodując medialną burzę. Redakcja Super Biznesu zebrała zatem dobre rady polityków. Czy kierując się ich zaleceniami rzeczywiście można żyć łatwiej?

Złote rady polityków

Politycy ruszyli w Polskę mimo, że o kampanii wyborczej nikt oficjalnie nie mówi. Spotkania z wyborcami to festiwal obietnic, ale też czasami możemy usłyszeć rady, które politycy udzielają zebranym. Ci często narzekają na niskie płace, czy za wysokie koszty życia. Co wtedy? Wówczas politycy często mówią pierwszą myśl, która akurat przychodzi im do głowy. W 2015 r. podczas trwającej kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski doradził, aby "zmienić pracę i wziąć kredyt", gdy został zaczepiony przez mieszkańca Warszawy.

Obecny prezydent podzielił się radą z obywatelami, którzy cały czas zmagają się z szalejącą inflacją. - Proszę, żebyście byli państwo dobrej myśli. Żebyście trochę zacisnęli zęby i byli optymistami – powiedział prezydent w Lipsku nad Wisłą.

Tego typu wypowiedzi, które w uszach szarego obywatela brzmią po prostu absurdalnie można mnożyć! Często Polakom radzą nie tylko politycy. "Życzę, żeby wygrała pani w totolotka” - powiedziała Katarzyna Glapińska, żona Adama Glapińskiego, prezesa Narodowego Banku Polskiego. Tak odniosła się do pytania działaczki Agrounii, która chciała się dowiedzieć, jak młodzi ludzie mają żyć w trudnych czasach.

To tylko niektóre z wypowiedzi. Zobacz poniższą galerię ze złotymi radami!

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk
Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?

Które programy lojalnościowe pozwolą naprawdę oszczędzić?

Włącz podcast i sprawdź, jak w czasie kryzysu kupować taniej.

Listen to "Karty lojalnościowe i cashback - czy to się opłaca?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze