Wszystkich Świętych

Tak wygląda grób króla hoteli Tadeusza Gołębiewskiego. Nawet nie ma nagrobku [ZDJĘCIA]

2022-10-29 5:51

W czerwcu tego roku zmarł w wieku 79 lat Tadeusz Gołębiewski, założyciel sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej. Był znanym w Polsce przedsiębiorcą, założycielem fabryki cukierniczej TAGO oraz luksusowej sieci hoteli "Gołębiewski". Był również członkiem Polskiego Klubu Biznesu. Pozostawił po sobie jedno z najsłynniejszych imperiów hotelarskich w Polsce.

Pierwsze hotelowe inwestycje Tadeusza Gołębiewskiego

Większość Polaków kojarzy Tadeusza Gołębiewskiego nie z wyrobami cukierniczymi, a z luksusową siecią hoteli. Ich historia sięga końcówki lat 80. W 1989 zdecydował się na budowę hotelu w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie wcześniej kupił ziemię. Hotel został oddany do użytku w roku 1991. Inwestycja zwróciła się całkowicie po dokładnie 26 latach. 

Kilka lat później, w 1998 roku, odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy (w stanie surowym) w centralnej części Białegostoku (woj. podlaskie) - rok później miało miejsce jego otwarcie. W 2002 roku kupił kolejny obiekt. Tym razem był to obiekt mieszczący się w Wiśle (woj. śląskie) - niedokończony hotel należący wcześniej do Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada. Tę inwestycję Tadeusz Gołębiewski ukończył w roku 2003.

Kolejny hotel powstał w Karpaczu (woj. dolnośląskie). Jego otwarcie miało miejsce w 2010 roku. koszt budowy tego obiektu opiewał na 350 000 000 zł. Jednym z najnowszych obiektów należących do sieci hoteli "Gołębiewski" jest hotel w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie), który wciąż jest w trakcie budowy. Jest budowany na działce o powierzchni trzydziestu hektarów, którą przedsiębiorca kupił od gminy Rewal za 50 500 000 złotych i ma być największy ze wszystkich zbudowanych dotychczas.

Żona i dzieci będą kontynuować dzieło biznesmena

Tadeusz Gołębiewski ukończył technikum cukiernicze a wyroby cukiernicze zaczął produkować już w 1966 roku. 6 lat później w 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO pod Radzyminem. Firma cukiernicza stała się zalążkiem jego biznesowego imperium.

Odniósł gigantyczny sukces zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Wielu przedsiębiorców było zainteresowanych zakupem jego firmy, jednak Gołębiewski nigdy nie zdecydował się na sprzedaż. W latach swojej świetności firma generowała zyski w wysokości nawet kilkudziesięciu milionów złotych!  

Jego imperium hotelowe, po śmierci Tadeusza Gołębiewskiego, przejęła rodzina - żona Grażyna i trójka dzieci.

Pieniądze to nie wszystko Ireneusz Dąbrowski
Sonda
Lubisz zwiedzać cmentarze?

Jak zaplanować WŁASNY POGRZEB? O czym rozmawiać w zakładzie pogrzebowym?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu na temat umierania i pamięci o zmarłych!

Listen to "Czy warto zaplanować własny pogrzeb? Jak oswoić się z myślą o śmierci? Nie ma głupich pytań" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze