Tadeusz Gołębiewski - kim był i jak rozwijał biznes
Tadeusz Gołębiewski ukończył technikum cukiernicze a wyroby cukiernicze zaczął produkować już w 1966 roku. 6 lat później w 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO pod Radzyminem. Firma cukiernicza stała się zalążkiem jego biznesowego imperium. Odniósł gigantyczny sukces zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym.
Wielu przedsiębiorców było zainteresowanych zakupem jego firmy, jednak Gołębiewski nigdy nie zdecydował się na sprzedaż. W latach swojej świetności firma generowała zyski w wysokości nawet kilkudziesięciu milionów złotych rocznie!
Zobacz jak wygląda grób magnata hotelowego
Pierwsze hotelowe inwestycje Tadeusza Gołębiewskiego
Większość Polaków kojarzy Tadeusza Gołębiewskiego nie z wyrobami cukierniczymi a z luksusową siecią hoteli. Ich historia sięga końcówki lat 80. W 1989 zdecydował się na budowę hotelu w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie wcześniej kupił ziemię. Hotel został oddany do użytku w roku 1991. Inwestycja zwróciła się całkowicie po dokładnie 26 latach.
Był to wówczas pierwszy, taki nowoczesny obiekt hotelowy w Polsce. W związku z tym wzbudzał ogromne zainteresowanie i osiągnął wielki sukces komercyjny.
Kilka lat później, w 1998 roku odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy (w stanie surowym) w centralnej części Białegostoku (woj. podlaskie) - rok później miało miejsce jego otwarcie. W 2002 roku kupił kolejny obiekt. Tym razem był to obiekt mieszczący się w Wiśle (woj. śląskie) - niedokończony hotel należący wcześniej do Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada. Tą inwestycję Tadeusz Gołębiewski ukończył w roku 2003.
Hotel w Pobierowie, należący do Tadeusza Gołębiewskiego będzie największy ze wszystkich
Kolejny hotel powstał w Karpaczu (woj. dolnośląskie). Jego otwarcie miało miejsce w 2010 roku. koszt budowy tego obiektu opiewał na 350 000 000 zł. Jednym z najnowszych obiektów należących do sieci hoteli "Gołębiewski" jest hotel w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie), który wciąż jest w trakcie budowy. Jest budowany na działce o powierzchni trzydziestu hektarów, którą przedsiębiorca kupił od gminy Rewal za 50 500 000 złotych i ma być największy ze wszystkich zbudowanych dotychczas.
W obiekcie będzie możliwość przyjęcia 3 000 gości jednocześnie, ma posiadać 1100 pokoi. Szacowany koszt tej inwestycji wynosi 500 000 000 zł. Cztery istniejące już hotele - w Mikołajkach, Karpaczu, Wiśle i Białymstoku oferują łącznie 2 351 pokoi.
Znakiem rozpoznawczym wszystkich hoteli sygnowanych nazwiskiem Gołębiewskiego stały się ogromne rozmiary, setki pokoi, baseny, ogromne restauracje i obecny na każdym kroku rozmach. Choć Tadeusz Gołębiewski często spotykał się z krytyką ze strony środowiskowych aktywistów, którzy wielokrotnie zarzucali mu niszczenie środowiska naturalnego czy niedopasowanie do lokalnego krajobrazu - jego hotel wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem.