Tanie i bezpieczne tankowanie

2020-04-07 0:00 Materiał Partnerski
Benzyna
Autor: Canva.com

Mimo epidemii koronawirusa stacje paliw muszą działać. Jednak warto tankować nie tylko tam, gdzie paliwo jest dobrej jakości, ale także tam, gdzie zadbano o bezpieczeństwo klientów i pracowników. Oba warunki spełniają stacje ORLEN. Mało tego – paliwo ma tam tak niskie ceny, jakich już dawno nie widzieliśmy.

Na stacjach ORLEN trzeba zachować taką samą ostrożność, jak w sklepach, by nie narazić ani siebie, ani innych na zakażenie koronawirusem. I to niezależnie od tego, czy zrobiliśmy sobie przerwę na pyszną kawę i hot doga (przekąski kupujemy tylko na wynos), czy płacimy za paliwo, czy też robimy zakupy.

Zachowajmy odległości!

Pamiętajmy, że stację ORLEN trzeba potraktować w taki sam sposób, jak sklep. Więc stosujemy tutaj takie same środki ostrożności, jak np. w sklepie spożywczym. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w środku, czy też stoimy w kolejce na zewnątrz, zachowajmy odległość dwóch metrów od siebie. Podchodząc do kasy, stańmy za linią, by nie narażać pracowników stacji. Wiadomo przecież, że większość chorych przechodzi infekcję spowodowaną koronawirusem lekko lub w ogóle bez objawów. Możemy więc nawet nie wiedzieć, że rozsiewamy wirusa. Kasa jest osłonięta szybą z tworzywa sztucznego. Mówmy więc do siebie głośno i wyraźnie.

Płacić najlepiej kartą, telefonem, raczej nie gotówką. Nie od dzisiaj wiadomo, że to na niej jest najwięcej drobnoustrojów. Banknoty i monety przechodzą przecież z rąk do rąk. Nikt ich nie czyści ani nie odkaża. Przede wszystkim zaś bądźmy cierpliwi i życzliwi dla siebie nawzajem. Wszystkim nam jest obecnie trudno!

Bezpieczni klienci i pracownicy

ORLEN zapewnia bezpieczeństwo pracowników i klientów stacji paliw. Wszystkie obiekty koncernu są regularnie sprzątane i dezynfekowane. Przy kasach i na wejściu do stacji dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk. Pracownicy zostali wyposażeni – mają przyłbice ochronne i termometry do bezdotykowego mierzenia temperatury ciała.

Gdy tankujemy paliwo, także musimy mieć jednorazowe rękawiczki. Jeśli ktoś tankujący przed nami ich z jakiegoś powodu nie użył, nie obawiajmy się. Pracownik stacji od razu zdezynfekuje pistolet dystrybutora. Pracownicy stacji obsługujący klientów także wyposażeni są w jednorazowe rękawiczki.

Punkty restauracyjne na stacjach są zamknięte. Działają jednak strefy gastronomiczne, m.in. z hot dogami, kanapkami, burgerami. Akcesoria do gorących napojów, takie jak wieczka do kubków czy mieszadełka, zostały wycofane ze stref samoobsługowych i są dostępne u pracowników.

Kupujemy paliwo? Płaćmy mobilnie!

Jeśli pobraliśmy na telefon jedną z mobilnych aplikacji ORLEN, możemy zapłacić za tankowanie bezpośrednio przy dystrybutorze. To najbezpieczniejsza forma płatności, jaką w obecnych czasach można sobie wyobrazić! Dlatego warto to zrobić. Aplikacja ORLEN Pay (która zastąpi nam też naszą plastikową kartę Vitay) ma wiele funkcji. Dzięki niej zbieramy punkty na wymarzony prezent oraz pokazuje nam ona mapę stacji ORLEN.

PKN ORLEN wspiera walkę z korona wirusem

PKN ORLEN kupił 7 milionów maseczek chroniących przed zakażeniem koronawirusem.

1. Dwa rodzaje maseczek

Maseczki sprowadzone zostały z Chin. ORLEN zakupił dwa rodzaje maseczek. Pierwszy to trójwarstwowe maski jednorazowe, których zewnętrzne warstwy wykonane są z materiału antybakteryjnego, natomiast wewnętrzna stanowi bazę filtrującą. Drugi rodzaj to maski medyczne, które ściśle przylegają do twarzy i zapewniają bardzo skuteczne filtrowanie oraz najwyższy stopień ochrony.

2. Pomoc dla szpitali

Wcześniej Fundacja ORLEN przeznaczyła 10 mln zł na pomoc szpitalom w całej Polsce, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na poszerzenie bazy laboratoryjnej, kupno karetek, sprzętu medycznego oraz środków ochrony, np. kombinezonów, gogli, przyłbic i płynów dezynfekcyjnych.

4. Obniżki cen paliw

PKN ORLEN podjął również decyzję o obniżkach cen paliw na swoich stacjach w Polsce, by wszyscy, którzy w tym trudnym czasie muszą się przemieszczać, korzystali z samochodów zamiast komunikacji zbiorowej.

5. Gorący napój dla służb gratis

Na stacjach ORLEN pracownicy pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wojska, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Inspekcji Transportu Drogowego obsługiwani są poza kolejką i mogą otrzymać bezpłatnie wybrany gorący napój.

Materiał powstał we współpracy z PKN ORLEN

Najnowsze