Pieniądze

i

Autor: Shutterstock Pieniądze

Tarcza Antykryzysowa: Złożono już ponad 639 tys. wniosków

2020-04-14 13:05

Tarcza Antykryzysowa działa a przedsiębiorcy składają coraz więcej wniosków. Wysłano już 639,4 tys. wniosków dotyczących skorzystania z rozwiązań oferowanych przez Tarczę Antykryzysową - podało Ministerstwo Rozwoju.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Według stanu na 14 kwietnia na godz. 7:00 złożono 639 391 wniosków o skorzystanie z oferowanych przez Tarczę Antykryzysową rozwiązań, z czego:

  • 459 249 – dot. zwolnienia ze składek do ZUS za marzec - maj 2020 r.
  • 97 065 - dot. świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą;
  • 8 434 – dot. dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, dofinansowanie do wynagrodzeń w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy;
  • 58 408 – dot. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców;
  • 9 048 – dot. świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych;
  • 7 187 – dot. odroczenia lub rozłożenia składek ZUS bez opłat.

ZOBACZ TEŻ: Zwolnienie z ZUS dla wszystkich przedsiębiorców - apeluje Rzecznik Małych I Średnich Przedsiębiorców

- Dane te pokazują, że rozwiązania pomocowe zawarte w Tarczy Antykryzysowej spotkały się już z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw. Potwierdzają to również badania PIE, z których wynika, że ponad połowa (56 proc.) ankietowanych przedsiębiorstw planuje skorzystać z dofinansowania do utrzymania pracowników w zatrudnieniu, przewidzianego w Tarczy Antykryzysowej. Najbardziej zainteresowane tym rozwiązaniem są duże firmy (90 proc. wskazań), a także sektor handlowy (63 proc.). Liczba złożonych wniosków o postojowe już przekroczyła 50 tys. - ocenia Ministerstwo Rozwoju.

Tarcza Antykryzysowa to pakiet rozwiązań, które mają uchronić polskie firmy przed zapaścią spowodowaną przez koronawirusa i kwarantannę. Szczególny nacisk kładziony jest na ochronę miejsc pracy. Wśród działań pomocowych znalazło się m.in. dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60% do nawet 75%, co według resortu ma być bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji.

Największy samolot na świecie wylądował w Polsce

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze