Wirtualny Bazarek

i

Autor: Pixabay.com

Tarcza branżowa dla przedsiębiorców z targowisk. Co obiecuje im rząd?

2020-11-17 15:26

W projekcie tzw. antykryzysowej tarczy branżowej przewidziane jest m.in. zwolnienie ze składek i postojowe dla przedsiębiorców handlujących na targowiskach. Rząd proponuje również zawieszenie na rok opłaty targowej, która stanowi obecnie poważne obciążenie dla przedsiębiorców.

Koronawirus w Polsce szaleje. Grozi nam lockdown. Tymczasem rząd deklaruje wsparcie dla drobnego handlu na bazarach i targowiskach podczas drugiej fali pandemii koronawirusa. Przed branżą spożywczą i handlem stoją nowe wyzwania. Jednym z nich jest odchodzenie od handlu stacjonarnego na rzecz zakupów internetowych.

Polecane: Black week na Allegro. Wielkie promocje

– Od wybuchu pandemii 63 proc. konsumentów kupuje artykuły spożywcze online. Dlatego też zapraszam do skorzystania z rządowego projektu „Przenieś swoją firmę do Internetu. Zarabiaj na e-handlu”, skierowanego do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy mają sklepy stacjonarne. Partnerami są najwięksi polscy operatorzy sprzedaży online – powiedział niedawno wicepremier Jarosław Gowin. Wicepremier podkreślił wówczas także, że – w związku ze zmianami charakteru sprzedaży – firmy powinny inwestować w cyfrowy rozwój i technologiczną modernizację, aby zachować konkurencyjność, dostosować się do nowych warunków oraz zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa sanitarnego.

Przeczytaj: Majątek Lecha Kołakowskiego, który opuszcza PiS

2000 PLUS dla każdego na etacie i umowie zlecenie. Wicepremier zdradza nowy program

– Doskonale rozumiem, że ta niezbędna zmiana technologiczna musi znaleźć wsparcie ze strony rządu, nie pomijając przy tym małych i średnich przedsiębiorstw. Nasze ministerstwo, wraz z resortem finansów, pracuje nad optymalnymi rozwiązaniami. Po sukcesie ulgi na B+R, która uwolniła apetyt polskich firm na innowacje, planujemy wprowadzenie ulgi na robotyzację – zapowiedział szef MRPiT.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze