KOLAKOWSKI MAJATEK

i

Autor: Redakcja SE

Majątek Lecha Kołakowskiego, który opuszcza PiS, robi wrażenie! Poseł opływa w LUKSUSACH

2020-11-17 15:59

We wtorek media obiegła wieść, że poseł Lech Kołakowski odchodzi z PiS. Po opuszczeniu partii rządzącej na brak finansów narzekać na pewno nie będzie. Okazuje się, że Kołakowski jest jednym z najbogatszych posłów, a jego konto pęka w szwach. Jego oszczędności wyniosły około 250 tysięcy zł. Z kolei kolejne miliony zainwestował w nieruchomości. Zobacz, jakim majątkiem może się pochwalić były poseł PiS.

Poseł Lech Kołakowski o swojej decyzji powiedział dziś rano. - Dziś odchodzę z Prawa i Sprawiedliwości. Prawdopodobnie partia utraci większość - powiedział w rozmowie z RMF FM, dodając, że opuści również klub poselski. Zaznaczył, że powodem jest sprzeciw wobec ustawy nazywanej "piątką dla zwierząt". Niezależnie od dalszych planów zawodowych, Kołakowski należy do tych polityków, którzy o przyszłość finansową martwić się nie muszą. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Szczególne wrażenie robią jego zarobki oraz nieruchomości. Zobacz, jakim majątkiem dysponuje Kołakowski. 

ZOBACZ TEŻ: 2000 PLUS dla każdego na etacie i umowie zlecenie. Wicepremier zdradza nowy program

Były już poseł PiS dysponuje potężnym zastrzykiem gotówki. Lech Kołakowski w oświadczeniu majątkowym deklaruje, że zgromadził blisko 249 tysięcy złotych oszczędności. Warte uwagi są przede wszystkim nieruchomości polityka. W oświadczeniu zaznaczył, że w połowie jest posiadaczem domu o wielkości 215 mkw. i wartości 250 tys. zł. Do Kołakowskiego należą aż dwa budynki mieszkalno-usługowe. Pierwszy z nich jest warty bagatela 1,2 mln zł, drugi z kolei wycenił na 350 tys. zł. Inne nieruchomości to dwa lokum o wielkości 280 mw. oraz 358 mkw. Oboje wyceniane są na 100 tys. zl. Kołakowski jest również posiadaczem zabudowanego gospodarstwa rolnego o wartości 350 tys. zł. 

Polityk jest też fanem skody. W swoim garażu ma aż dwa modele tego producenta. To Skoda Octavia z 2007 r. i Skoda Superb z 2017 r. Nie sposób pominąć zarobków polityka, które też robią wrażenie. Dochody wykazane w oświadczeniu majątkowym to: dieta posła - 30 064 zł, w tym nieopodatkowana - 30 509,40 zł i opodatkowana - 0 zł; uposażenie posła - ok. 125 000 zł. Co ciekawe, gospodarstwo w ubiegłym roku dało mu przychód w wysokości niemal 63 tys. zł, a dokładniej ze sprzedaży drzewa leśnego. 

Kołakowski nie ukrywa, że ma również zobowiązania finansowe wobec banków. Są to: kredyt hipoteczny na budowę, łącznie - 100 294,43 zł do roku 2023; uniwersalny kredyt hipoteczny na budowę 72 148,57 zł do roku 2028 oraz kredyt leasing na osobową skodę superb. W tym ostatnim przypadku do spłaty pozostało 71 945,21 zł do roku 2022.

SPRWDŹ TAKŻE: Sprzeciw Polski i Węgier wobec rozporządzenia! Co oznacza weto dla unijnego budżetu?

Najnowsze