Hotel

i

Autor: davidlee770924/Pixabay/cc0 Hotel - zdjęcie ilustracyjne

Te branże mogą nie przetrwać następnych miesięcy! Badania GUS nie pozostawiają złudzeń

2020-10-21 16:50

Jeśli sytuacja się nie zmieni wiele hoteli i restauracji może zamknąć swoje interesy. Równie przykry los może czekać branżę budowlaną. Na to wskazują badania wpływu pandemii na przedsiębiorstwa przeprowadzone przez GUS.

Wyniki są niepokojące. Największe problemy zgłaszają restauracje i hotele, ale sytuacja firm budowlanych nie wygląda lepiej. GUS zadał pytanie: jeżeli bieżące działania i ograniczenia powzięte w celu zwalczania koronawirusa utrzymywałyby się przez dłuższy czas, ile miesięcy Państwa przedsiębiorstwo byłoby w stanie przetrwać?

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

Ponad 35 proc. ankietowanych z sektora budowlanego odpowiedziało, że przy obecnych obostrzeniach są w stanie wytrzymać przez następne dwa do trzech miesięcy. Przedstawiciele branży gastronomicznej i hotelarskiej mają podobne rozterki - 32 proc. ankietowanych również wskazało dwa do trzech miesięcy, po których będą zmuszeni zamknąć interes.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zamknięcie klubów fitness i siłowni uruchomi w gospodarce efekt domina?

Warto zaznaczyć, że GUS przeprowadził badanie na początku października, a co za tym idzie jeszcze przed ogłoszeniem żółto-czerwonych stref. Obecnie sytuacja może być jeszcze gorsza.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze