Aldi

i

Autor: PRart Media

Testy na Covid-19 taniej niż w Biedronce i Lidlu?! Można kupić bez limitu! Nowa oferta w Aldi

2021-03-31 12:11

ALDI Nord to pierwsza sieć spożywcza, która w Niemczech na początku marca wprowadziła do sprzedaży testy antygenowe wykrywające obecność koronawirusa. Od czwartku 1 kwietnia również polscy klienci sieci ALDI będą mogli zakupić testy serologiczne wykrywające we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2. Testy w cenie 39,99zł za sztukę dostępne będą w sklepach ALDI w całej Polsce do wyczerpania zapasów.

- W odpowiedzi na duże zainteresowanie testami antywirusowymi w Polsce, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zdecydowaliśmy się wprowadzić do sprzedaży testy serologiczne na przeciwciała SARS-CoV-2, których producentem jest szwajcarska firma PRIMA Lab, certyfikowana zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Testy te są proste w użyciu i zalecane do samodzielnego wykonania w warunkach domowych. Podkreślamy jednak, że wykrywają one jedynie obecność przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2i zgodnie z zaleceniami producenta nie mogą być stosowane jako jedyna podstawa do postawienia diagnozy COVID-19. Tej musi dokonać lekarz po uwzględnieniu innych czynników. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas sprawą priorytetową dlatego przykładamy szczególną wagę do transparentnej komunikacji tego produktu i wierzymy, że dzięki temu przyczynimy się do zwiększenia świadomości Polaków w zakresie koronawirusa – mówi Ewelina Bomba, Kierownik Kategorii w ALDI Polska.

Express Biedrzyckiej - Wojciech Konieczny: Zakaz przemieszczania jest konieczny
Sonda
Czy miałeś/aś robiony test na Covid-19?

Wcześniejsza emerytura! Polacy przejdą o 5 lat szybciej na emeryturę. Dla kogo emerytura stażowa?

Test na przeciwciała w markecie

Wykonanie testów zaleca się osobom, które podejrzewają, że miały kontakt z osobami zakażonymi. W przypadku narażenia na kontakt z wirusem, przeciwciała IgG i/lub IgM można zaobserwować w ciągu kilkunastu dni od wystąpienia objawów. Jeżeli test zostanie wykonany zbyt wcześnie, uzyskane wyniki mogą nie dać właściwego wyniku i dlatego zaleca się wykonanie badania 10 -20 dni po wystąpieniu objawów. Do przeprowadzenia testu wystarczy niewielka próbka krwi, a wynik pojawia się po około 10 minutach.

Poza testami w stałej ofercie ALDI znajdują się produkty higieniczne szczególnie przydatne podczas walki z koronawirusem, takie jak maski medyczne, żele i mydła antybakteryjne, czy spreje do rąk. Tylko w ostatnim kwartale w ofertach akcyjnych w asortymencie ALDI znalazły się, między innymi rękawice nitrylowe, płyn do dezynfekcji powierzchni Septosurf, ściereczki antybakteryjne, czy maski bawełniane z różnymi nadrukami. Na początku lutego klienci sieci mogli także zakupić pulsoksymetr  pozwalający na dokonanie pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli tak zwanej saturacji.

Testy Primacovid serologiczne na COVID-19  dostępne są w ofercie ALDI od czwartku 1 kwietnia w cenie 39,99 zł za sztukę, bez limitu zakupów na jedną osobę. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Testy do kupienia w największych sieciówkach

Przypomnijmy, że pierwsza do swojej oferty testy wprowadziła Biedronka. 15 marca br. pojawiły się one w ofercie dyskontu w cenie 49,99 zł. W ślad za Biedronką poszedł Lidl i Carrefour. W niemieckiej sieci marketów testy Primacovid sprzedawane są w cenie 39,99 zł. Od 28 marca także Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, obniżył cenę sprzedawanego testu na przeciwciała Covid-19 do 39,99 zł. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze