Wymaz na covid

i

Autor: Getty Images

Testy na koronawirusa za prawie tysiąc złotych! Oto paragon!

2020-10-19 13:05

Na epidemii koronawirusa biznes medyczny zarabia krocie. Osoby, które chcą prywatnie wykonać test na COVID-19, mogą to zrobić w specjalnie przystosowanych do tego punktach medycznych. Wysoki koszt takiej usługi jest dla wielu niestety kwestią zaporową. Szczególnie dla osób starszych, którzy na test musieliby przeznaczyć nawet połowę emerytury.

Duża liczba skierowań na badania od lekarzy rodzinnych spowodowała, że do punktów medycznych, gdzie wykonuje się testy na koronawirusa, ustawiają się długie kolejki. Osoby, które obawiają się zakażenia i chcą zostać przebadani mogą wykonać test „prywatnie”, a co za tym idzie odpłatnie. Koszty, w niektórych przypadkach są ogromne.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

W praktyce tego typu badania okazują się dla przeciętnego Kowalskiego za drogie, a dla osób starszych praktycznie niedostępne. Na Twitterze jeden z użytkowników pokazał paragon wystawiony przez największą w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Cena za test zwala z nóg!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Koronawirus w Polsce. Syn zmarłego senatora przerywa milczenie. WSTRZĄSAJĄCE [TYLKO U NAS]

Do zapłaty było aż 869 zł. Samo badanie opiewało na niemal 500 zł. Do tego wynik wyceniono na 304 zł, a wydanie zaświadczenia na kolejne 70 zł.

Test za prawie tysiąc złotych!

i

Autor: DO/TWITTER.COM/CRIMSONFRANK/SCREENSHOT koszty badania zwalają z nóg
Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel
Najnowsze