Stanisław Lem

i

Autor: Wikimedia Commons

The Invincible: Będzie gra na podstawie "Niezwyciężonego" Lema

2022-06-19 8:05

Po sukcesach opartego na prozie Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmina", czeka nas interaktywna adaptacja twórczości innego tuza polskiej literatury. Tym razem deweloperzy gier wideo zainteresowali się klasyką SF, "Niezwyciężonym" Stanisława Lema.

"Niezwyciężony" to klasyka polskiej SF. Dzieło Stanisława Lema ukazało się w 1964 roku w zbiorze z pod tytułem "Niezwyciężony i inne opowiadania". Niedługo wydarzenia z powieści będziemy mogli przeżyć na własnej skórze. Krakowskie Starward Industries pracuje nad grą "The Invincible" oprartą na prozie Lema. W zespole pracującym nad grą znaleźli się programiści, którzy w CV mają pracę nad "Wiedźminem 3", "Dying Light" czy "Cyberpunk 2077". 

The Invincible ma być pierwszoosobową przygotówką z elementami thrillera. Przedstawiony w grze świat twórcy opisują jako "atompunk", co sugeruje położenie w sferze wizualnej nacisku na stylistykę retro.

- Jesteśmy studiem game dev z Polski z siedzibą w Krakowie. Na swoim pokładzie mamy doświadczony zespół specjalistów, artystów, zajawkowiczów i fanów wciągających narracji, którzy brali udział w powstaniu topowych gamingowych polskich produkcji. Głównym założycielem Starward i pomysłodawcą gry jest Marek Markuszewski, każdego dnia podwyższający poziom znaczenia dla słowa: "jakość" - piszą o sobie twórcy gry.

The Invincible to fabularna przygoda z gatunku hard sci-fi na motywach powieści Stanisława Lema, w której potęgę ludzkości neguje tajemniczy fenomen. Odkrywaj tajemnice Regis III jako poszukująca załogi astrobiolog Yasna i dokonuj wyborów, będąc częścią atompunkowej historii pisanej przez naukę. 

Co ciekawe, dzieło Starward Industries nie jest pierwszym podejściem do adaptacji "Niezwyciężonego". W latach 60 Michael Redstone nabył prawa do ekranizacji, z której ostatecznie nic nie wyszło. Sam Lem podobno ucieszył się z takiego obrotu spraw. W 2019 r. Rafał Mikołajczyk opublikował komiks na podstawie tekstu.

Sonda
Jak często grasz w gry komputerowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze