Tusk, pieniądze

i

Autor: Shutterstock, Marek Kudelski/Super Express

Nowy rząd

To dostanie Tusk po objęciu władzy. Nie tylko pieniądze, ale i luksusy

2023-12-12 9:05

Po objęciu ponownie funkcji premiera, Donald Tusk zyska szereg przywilejów, nie tylko o charakterze finansowym. W przypadku pomyślnego przebiegu planu, Sejm przeprowadzi głosowanie dotyczące wyboru Donalda Tuska na to stanowisko. Jako premier, z uwzględnieniem dodatku funkcyjnego, Tusk będzie uprawniony do wynagrodzenia w wysokości około 20 tysięcy złotych miesięcznie. Do tego kwoty należy doliczyć dodatek stażowy, który dla lidera KO może sięgać nawet 20 procent pensji. To jednak nie koniec korzyści.

Według informacji podanych przez "Fakt", po czterech latach sprawowania funkcji premiera, Donald Tusk, decydując się na przeliczenie świadczenia emerytalnego i doliczenie wpłaconych składek, może oczekiwać podwyższenia emerytury o co najmniej 960 złotych brutto. Ponadto, jako premier, Tusk będzie cieszył się ochroną SOP, luksusową limuzyną, a nawet jego dom będzie pod stałym nadzorem funkcjonariuszy. Chociaż na co dzień będzie pracować w Kancelarii Premiera w Warszawie, będzie również miał do dyspozycji willę przy ul. Parkowej, którą może wykorzystać według własnego uznania, gdyż przysługuje mu służbowe mieszkanie w stolicy.

To jednak nie wszystko. Donald Tusk będzie miał także prawo do specjalnej, VIP-owskiej ochrony zdrowia. W przypadku problemów ze zdrowiem, premier będzie mógł skorzystać z opieki lekarzy ze szpitala MSWiA. Ponadto, będzie uprawniony do korzystania z premierowskiej willi Stynka, zlokalizowanej w rządowym ośrodku w Łańsku.

Wszystko to tworzy kompleksowy obraz przywilejów, jakie będą przysługiwać Donaldowi Tuskowi w związku z powrotem na stanowisko premiera.

QUIZ PRL. Zima w czasach PRL. Pamiętasz Relaksy, Żbiki i zimę stulecia?

Pytanie 1 z 10
1.Buty Relaks były ocieplone:
Zima w PRL
Pieniądze to nie wszystko: Przemysław Jaworski
Najnowsze