To już pewne – ta kryptowaluta stała się prawnym środkiem płatniczym!

i

Autor: brak danych To już pewne – ta kryptowaluta stała się prawnym środkiem płatniczym!

To już pewne – ta kryptowaluta stała się prawnym środkiem płatniczym!

2021-06-10 13:00

Najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, Bitcoin, została uznana jako oficjalny środek płatniczy w pierwszym kraju. Salwador postanowił wprowadzić Bitcoina jako środek płatniczy obok dotychczas obowiązującego, dolara amerykańskiego. Jak donosi Reuters, propozycję wysunął prezydent kraju, a w ostatnim głosowaniu Kongres ją poparł.

Salwador: Kongres podjął decyzję o tym, że Bitcoin będzie oficjalnym środkiem płatniczym

W niedawnym głosowaniu w salwadorskim Kongresie za przyjęciem ustawy zaproponowanej przez prezydenta głosowało 62 z 84 członków parlamentu. Bitcoin ma stać się oficjalnym środkiem płatniczym w kraju w ciągu 90 dni od uchwalenia prawa. Jak podkreślał w swojej argumentacji, Nayib Bukele, wprowadzenie Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy ma ułatwić Salwadorczykom pracującym w innych krajach transfer środków z i do kraju. "To przyniesie finansowe włączenie, inwestycje, turystykę, innowacje i rozwój ekonomiczny naszemu krajowi" - przekonywał prezydent Salwadoru. Dodał również, że korzystanie z Bitcoina ma być jedynie opcjonalne, ale jednocześnie całkowicie bezpieczne. "Rząd zagwarantuje jego wymienialność na dokładną wartość w dolarach w momencie każdej transakcji" - podkreślił Bukele.

Kryptowaluta jako oficjalny środek płatniczy może okazać się problemem dla kraju

W opublikowanej właśnie informacji prasowej, agencja Reuters, zwraca uwagę, że przyjęcie, przez Salwador, kryptowaluty Bitcoin jako oficjalnego środka płatniczego może okazać się dla kraju olbrzymim problemem. Krok ten może okazać się przeszkodą podczas zbliżających się negocjacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Salwador chce wystąpić do Funduszu Walutowego o wsparcie kwotą 1 miliarda dolarów.

W ostatnim czasie Bitcoin ponownie drożej. Po niedawnym krachu i nagłym spadku wartości kryptowaluta powoli rośnie. W środę o 5,1 proc. do 34244,62 dolarów. Bitcoin jest już o 13 proc. droższy niż na początku roku, jednak nadal 47 proc. tańszy niż w połowie kwietnia kiedy sprzedawano go po prawie 65 tys. dolarów.

Sonda
Warto interesować się kryptowalutami?
Raport z Anteny 10.06
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze