Nowe obostrzenia w Polsce zależne od regionów. Jakie będą obowiązywać w Krakowie i Małopolsce?

i

Autor: Pixaby Nowe obostrzenia w Polsce zależne od regionów. Jakie będą obowiązywać w Krakowie i Małopolsce?

Totalny lockdow w kolejnych województwach? Sprawdź, gdzie niemal wszystko zamkną

2021-03-01 10:25

Kolejne dwa województwa mogą zostać objęte podobnymi obostrzeniami jak Warmia i Mazury - podają Fakty RMF FM. Co więcej - mają one zacząć obowiązywać już od najbliższego weekendu.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostaną zamknięte, dzieci z klas I-III powrócą do zdalnej nauki. Zapowiedź wprowadzenia nowych obostrzeń wywołała oburzenie przedsiębiorców z branży hotelarskiej na Warmii i Mazurach. Teraz, jak się dowiedziały Fakty RMF FM kolejne dwa województwa mogą zostać objęte podobnymi obostrzeniami.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Trzeba znosić obostrzenia

Województwa pomorskie i lubuskie podążają pod względem liczby zakażeń za Warmią i Mazurami. W pierwszym przypadku zakaża się już 36 osób na 100 tys. mieszkańców. Kolejny region z najwyższym wzrostem to województwo lubuskie - 30 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Lubuskie dotąd było regionem najmniej dotkniętym przez pandemię. Jak podają Fakty RMF FM w tych województwach mogą również zostać zamknięte szkoły, galerie handlowe, hotele, obiekty sportowe czy kina - i to nawet od najbliższego weekendu.

Prof. Horban radzi przedsiębiorcom. Weźcie się za produkcję maseczek

W niedzielę podano, że przybyło 10 tys. 99 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, a w sobotę było to 12 tys. 100 zarażeń.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze