Rafał Trzaskowski zainaugurował ruch Wspólna Polska

i

Autor: MAREK ZIELIŃŚKI/ SUPER EXPRESS Rafał Trzaskowski zainaugurował ruch "Wspólna Polska"

Trzaskowski ujawnił swój plan. Zakłada związek zawodowy "Nowa Solidarność"

2020-10-17 14:28

Założymy nowy związek zawodowy o nazwie "Nowa Solidarność" - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Związek miałby reprezentować m.in. osoby samozatrudnione i pracujące na tzw. umowach śmieciowych.

Trzaskowski zainaugurował w sobotę w Warszawie działalność swego ruchu "Wspólna Polska". W czasie prezentacji swego programu łączył się przez internet z zaproszonymi gośćmi - lekarzami, nauczycielami. W ten sposób rozmawiał też z legendą "Solidarności", obecną posłanką KO Henryką Krzywonos, która skrytykowała działalność obecnej NSZZ "S".

- Obecna "Solidarność" nie reprezentuje pracowników, no może górników, jest przystawką partii rządzącej - oceniła Krzywonos.

ZOBACZ TEŻ: Trzaskowski najadł się WSTYDU na urlopie! Będzie go to prześladować do końca kariery

Express Biedrzyckiej - Andrzej Halicki: Trzaskowski nie może zaniedbać Warszawy

Opowiedziała się za powołaniem nowego związku zawodowego; jak mówiła, "związku ludzi ciężko pracujących, taką nową, prawdziwą solidarność". Trzaskowski poparł ten postulat i zapowiedział powołanie związku zawodowego o nazwie "Nowa Solidarność".

Związek miałby m.in. reprezentować osoby samozatrudnione i pracujące na tzw. umowach śmieciowych.

- To są bardzo często osoby, które najciężej w Polsce pracują, to są często najbardziej kreatywni Polacy i Polki - podkreślał prezydent stolicy. Jego zdaniem, osoby te nie mają dziś swojej reprezentacji, a "rządzący chcą sięgać do ich kieszeni".

- Widać jakie mają non stop pomysły, zaraz nie będzie liniowego podatku, widać, ze chcą opodatkowywać wielokrotnie tych, którzy pracują ciężko za granicą - zaznaczył Trzaskowski.

Źródło:PAP

Najnowsze