Marcin Chludziński

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Marcin Chludziński

Zmiany w spółkach

Trzęsienie ziemi w KGHM. Prezes Marcin Chludziński odwołany ze stanowiska

2022-10-11 9:51

Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej, Marcin Chludziński nie jest już prezesem spółki KGHM.

Prezes KGHM odwołany. Rada Nadzorcza podjęła decyzję

Marcin Chludziński został odwołany ze stanowiska prezesa KGHM. Wraz z nim odwołany został Jerzy Paluchniak, wiceprezes ds. aktywów zagranicznych.

"Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że w dniu 11 października 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały o odwołaniu z dniem 11 października 2022 roku następujących Członków Zarządu Spółki: - Pana Marcina Chludzińskiego, Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.; - Pana Jerzego Paluchniaka, Wiceprezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. ds. Aktywów Zagranicznych." - podano w komunikacie.

Marcin Chludziński zarządzał koncernem od 2018 roku. Portal Business Insider informował, że na zastępcę typowany jest Tomasz Zdzikot, który aktualnie pełni funkcję wiceprezesa ds. rozwoju.

Odwołanie prezesa KGHM a doniesienia o sejmowym konflikcie

O możliwości odwołania prezesa KGHM od rana donosił Business Insider. "To efekt narastającego do miesięcy konfliktu z frakcją marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jej pozycja w PiS jest obecnie bardzo mocna" - twierdził redakcyjny informator cytowany przez "BI". Jak zaznacza redakcja portalu Marcin Chludziński był jednym z nielicznych prezesów, który mógł liczyć na wsparcie wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz premiera Mateusza Morawieckiego, którzy na co dzień są ze sobą skonfliktowani.

Kim jest Marcin Chludziński?

Marcin Chludziński od 2006 pełnił funkcję prezesa zarządu Invent Grupa Doradztwa i Treningu. Uczestniczył w tworzeniu Fundacji Republikańskiej (2009). Kierował pracami thinku tanku gospodarczo-regulacyjnego tejże, a w latach 2011–2016 był jej prezesem. Członek sekcji Gospodarka, praca, przedsiębiorczość wchodzącej w skład Narodowej Rady Rozwoju.

Od stycznia 2016 pełnił funkcję prezesa zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. Od 2016 jest członkiem Rady Nadzorczej PZU. W roku 2017 czasowo pełnił obowiązki prezesa jego zarządu tej spółki. 22 czerwca 2018 Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź powołała go na stanowisko prezesa zarządu spółki

Informacja będzie aktualizowana

Sonda
Czy odwołanie prezesa KGHM to dobra decyzja?
Forum w Karpaczu 2022: Marcin Chludziński
Najnowsze