Jacek Protasiewicz

i

Autor: Krzysztof Zatycki/Forum & Jacek Szydlowski / Forum Jacek Protasiewicz

Skandal w polityce

Tusk odwołał Protasiewicza po skandalicznych wpisach! Jaki majątek ma polityk?

2024-04-15 15:20

Jacek Protasiewicz II wicewojewoda dolnośląski został błyskawicznie zdymisjonowany po kontrowersyjnych wpisach w internecie. Po wielu latach spędzonych w polityce, Protasiewicz zgromadził pokaźny majątek. Długo bez pracy też nie pozostanie - jeżeli Izabela Bodnar zwycięży w II turze wyborów na prezydenta Wrocławia. Wtedy były wicewojewoda może zasiąść w ławach poselskich. Jaki ma majątek Protasiewicz?

Spore oszczędności Jacka Protasiewicza i trzy mieszkania

Z oświadczenia majątkowego, przed objęciem posady wicewojewody, wynika, że polityk ma 43 tys. euro i 50 tys. zł oszczędności. Protasiewicz posiada trzy mieszkania o powierzchni 87,81 mkw, 46,36 mkw. z miejscem parkingowym i 33 mwk również z miejscem parkingowym. 

Jest też właścicielem połowy działki. Jego część, jak wynika z oświadczenia majątkowego, ma 571 mkw., gdzie znajduje się mieszkanie 33 metrowe. 

Jak wykazuje poseł, ma również kredyt hipoteczny w Banku Spółdzielczym na 370 tys. zł, kredyt na karcie bankowej 10 tys. zł i w drugim banku w wysokości 6800 zł.

Wśród dochodów Protasiewicz wykazał poselskie zarobki z poprzedniej kadencji. Było to przeszło 148 tys. zł z tytułu uposażenia poselskiego do tego dieta poselska. Z tego tytułu wypłacono mu 39 467 zł. Protasiewicz wykazał dochód również z wynajmu mieszkania w wysokości 15 tys. zł, a także 6433 zł z tytułu podróży służbowych. Dochód wynika ze zwiększonych limitów na podróże - wyjaśnia polityk w oświadczeniu. Polityk nie posiada papierów wartościowych, nie prowadzi działalności gospodarczej.

Pieniądze to nie wszystko - PiS zdemoralizował Polaków

QUIZ PRL. Te ubrania wyszły z mody, a były hitem w Polsce Ludowej. Czy je pamiętasz?

Pytanie 1 z 15
Ta koszula była hitem mody męskiej w Polsce Ludowej. Mowa o:
Koszula męska z krawatem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze