Tusk

i

Autor: twitter Donald Tusk atakuje prezesa NBP.

Tusk zadrwił z Glapińskiego i jego pensji. Chce też zamrozić raty kredytów

2022-04-07 16:50

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej opublikował nagranie na Twitterze, w którym zwrócił uwagę na zarobki szefa NBP Adama Glapińskiego. Następnie podkreślił, że coraz więcej osób musi płacić większe raty kredytu. - Odpowiada za nieszczęście tysięcy polskich rodzin, bo to on odpowiada za stopy procentowe i za to, jakie raty kredytu płacicie - powiedział lider PO i zapowiedział złożenie ustawy, która ma temu przeciwdziałać.

– Uradowana twarz Adama Glapińskiego ze sztabką złota w ręce. Ma powód do radości, bo zarobił w zeszłym roku ponad milion złotych i dał jeszcze sobie 600 tys. zł premii - powiedział Donald Tusk w opublikowanym na Twitterze nagraniu. Lider PO wskazuje na zdjęcie Adama Glapińskiego trzymającego w rękach sztabę złota. Tusk dodał wpis pod postem - "Dla nich złoto, dla Was ryż". Dodał, że powody do zadowolenia mają również banki, które osiągnęły rekordowy zysk netto w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku. – Nie możemy tego tak zostawić - stwierdził i zapowiedział złożenie ustawy.

- Mamy gotową ustawę zgodnie z którą ci, którzy wzięli kredyt hipoteczny będą mogli płacić raty kredytu w wysokości takiej, jak pod koniec zeszłego roku - powiedział Tusk.

Donald Tusk w 2014 r. objął stanowisko przewodniczącego Rady Europy. Od początku kadencji miał zarabiać ok. 105 tys. zł miesięcznie. Od stycznia 2019 r. dostał podwyżkę do ok. 140 tys. zł. W listopadzie 2019 r. został wybrany na stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. W tej roli Tusk mógł liczyć na wynagrodzenie rzędu ok. 30 tys. zł miesięcznie

Webinar Murator FINANSE - kredyt na dom

Koniunktura jest mocna

W środę 6 kwietnia odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Zdecydowano o podniesieniu stóp procentowych o 1 proc., a to oznacza wzrost raty o ok. 199 zł., przy kredycie na 25 lat i kapitale do spłacenia 300 tys. zł. Po tej decyzji RPP rata wyniesie 2416 zł. Przypomnijmy, że we wrześniu rata takiego zobowiązania wynosiła 1393 zł. To już siódma z rzędu podwyżka stóp procentowych.

- Koniunktura jest mocna, podejmując decyzję o podwyżce stóp nie ryzykujemy tym, że zejdziemy do jakiegoś okresu bliskiego stagnacji gospodarczej - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński.

Sonda
Czy dajesz jeszcze radę spłacać kredyt?
Najnowsze