Sylwester Marzeń z Dwójką

i

Autor: Akpa

TVP ukarana

TVP musi zapłacić karę za nadmierną promocję Sylwestra Marzeń

2022-09-19 9:30

TVP zostało ukarane przez Krajową radę Radiofonii i Telewizji. Powodem kary jest nadmierna promocja zeszłorocznych imprez sylwestrowych transmitowanych w Telewizji Polskiej. Karę zapłaci również Polsat. Obie stacje zapłacą karę w wysokości 35 000 złotych.

TVP ukarane przez KRRiT. Powodem "Sylwester Marzeń"

Nałożenie kary na Telewizję Polską jest efektem wielu skarg złożonych między innymi przez byłych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz byłych szefów telewizji publicznej. Chodzi o Juliusza Brauna, Krzysztofa Lufta, Janusza Daszczyńskiego, Jana Dworaka - informuje portal Wirtualne Media.

Główną przyczyną było wydanie serwisu informacyjnego "Wiadomości" z dnia 29 grudnia 2021 rok. Niem cały serwis poświęcony był promocji "Sylwestra Marzeń" emitowanego przez telewizyjną "Dwójkę". "Trwający 18 minut (ponad połowę całego programu) blok materiałów poświęconych audycji, która będzie emitowana na innej antenie tego nadawcy, w istocie był przekazem handlowym dotyczącym produktu" - brzmiała argumentacja skarżących.

Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

Polsat z karą od KRRiT. Stacje zapowiadają odwołanie

Osoby składające skargę na TVP zaznaczały, że tego samego dnia padł rekord zgonów w związku z kolejną falą koronawirusa - ten fakt został jednak przez serwis przemilczany. Stacja Polsat również usłyszała zarzuty związane z nadmierną promocją własnego wydarzenia sylwestrowego. Polsat zapowiedział odwołanie od tej decyzji. TVP również nie zgadza się z nałożoną karą - zarzuca Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji "wybiórcze traktowanie" - informuje portal "Wirtualne media".

Sonda
Czy oglądałeś "Sylwester Marzeń"?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze