Jak tłumaczy "Dziennik Gazeta Prawna", żeby złożyć wniosek o jednorazowe świadczenie z programu Dobry Start należy wskazać do jakiej szkoły od września będzie chodzić uczeń. W sytuacji, w której rekrutacja nie dobiegła końca pojawia się problem - nie wiadomo po prostu, do której placówki będzie uczęszczać dziecko.
ZOBACZ TEŻ: Co zrobić, by 500 plus dostać już w lipcu? Trzeba się pospieszyć!
W rozmowie z "DGP" Magdalena Rynkiewicz-Stępień z Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu zaleca rodzicom, aby nie wysyłali jeszcze wniosków i poczekali, aż będą mieć pewność, gdzie od września będzie uczyć się ich pociecha.
Program Dobry Start, popularnie nazywany wyprawkami szkolnymi lub 300 plus, po raz pierwszy został uruchomiony w 2018 roku i trafił do 4,3 miliona uczniów w Polsce. W tym roku pieniądze ponownie zostaną wypłacone. Aby otrzymać pieniądze, rodzice i opiekunowie uczniów muszą, podobnie jak w przypadku 500 plus, złożyć odpowiedni wniosek.
Drogą wirtualną można go złożyć już od 1 lipca. Papierowe dokumenty będą przyjmowane od 1 sierpnia, a ostateczny termin mija pod koniec listopada.
Pieniądze z programu Dobry Start dla osób, które wniosek złożą w lipcu lub sierpniu, wypłacone będą nie później niż do końca września 2019. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, świadczenie będzie wypłacane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.