300 złotych na szkolną wyprawkę! Kto dostanie i ile będzie to nas kosztować? [WYPRAWKA 300+]

i

Autor: www.pixabay.com 300 złotych na szkolną wyprawkę! Kto dostanie i ile będzie to nas kosztować? [WYPRAWKA 300+]

Kiedy wypłaty 300 plus? Znamy termin! Dobry Start 2019

2019-06-27 15:57

Program Dobry Start, popularnie nazywany wyprawkami szkolnymi lub 300 plus, po raz pierwszy został uruchomiony w 2018 roku i trafił do 4,3 miliona uczniów w Polsce. W tym roku pieniądze ponownie zostaną wypłacone. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oficjalnie poinformowało, kiedy będzie można składać wnioski o 300 plus i kiedy pieniądze trafią do uczniów.

Wyprawka szkolna wprowadzona przez rząd Mateusza Morawieckiego w 2019 roku zostanie wypłacona po raz kolejny. 300 plus czyli program Dobry Start to jednorazowe świadczenie dla uczących się dzieci do 20 roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24.). Aby otrzymać pieniądze, rodzice i opiekunowie uczniów muszą, podobnie jak w przypadku 500 plus, złożyć odpowiedni wniosek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Za 500 plus są oblewani kwasem i atakowani siekierami. Karygodne warunki pracy w MOPS

- Cały czas powtarzamy, że 1 lipca startuje składanie wniosków online o świadczenie Rodzina 500 plus w nowej odsłonie, czyli obejmujące każde dziecko do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie i pieczy zastępczej. Pragnę jednak przypomnieć i mocno podkreślić, że również od 1 lipca można składać za pośrednictwem internetu wnioski o tak zwaną wyprawkę szkolną. I podobnie jak w przypadku 500 plus, wnioski drogą tradycyjną będzie można składać od 1 sierpnia - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Pieniądze z programu Dobry Start dla osób, które wniosek złożą w lipcu lub sierpniu, wypłacone będą nie później niż do końca września 2019. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, świadczenie będzie wypłacane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Wnioski o 300 plus, podobnie jak o 500 plus, składać można od lipca drogą elektroniczną (kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia oraz portal PUE ZUS) i, od sierpnia, drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową).

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze