Dariusz Miłek

i

Autor: @bigsb_news/TWITTER, Piotr Molecki/East News Dariusz Miłek

TYLKO U NAS

Właściciel CCC Dariusz Miłek dla Super Biznesu: Nie sprzedaję samolotu z powodu kłopotów finansowych

2023-03-09 16:38

- Po pierwsze samolot nigdy nie był powiązany w żaden sposób z CCC, ale ponieważ zrobiły to media, to myślę, że warto to sprostować. Tak naprawdę rzadko go używałem, a jego utrzymanie jest kosztowne. Teraz używam go jeszcze mniej. Poza tym zmieniła się mocno sytuacja. Przede wszystkim w moim podejściu do korzystania z takich dóbr luksusowych. To nie jest czas na takie zbytki, na to nakłada się jeszcze kwestia śladu węglowego, jaki generują prywatne maszyny. Stąd ta decyzja - mówi w ekskluzywnej rozmowie z "Super Biznesem", Dariusz Miłek właściciel grupy CCC.

Emisja akcji ma charakter pomocniczy

Informację o sprzedaży odrzutowca podał na Twitterze serwis Bigshortbets News, za którym stoi influencer i spekulant Rafał Zaorski, który zarabia na kryptowalutach. Według wyborczej.biz, miliarder ma sprzedawać samolot  by ratować swoją firmę. Chodziło o dokapitalizowanie spółki emisją akcji o wartości 500 mln zł., które założyciel grupy zobowiązał się do wykupu do 17 maja br.

Jak czytamy w ekskluzywnej wypowiedzi dla Super Biznesu, "zgodnie z publikowanymi raportami bieżącymi czas na przeprowadzenie potencjalnej emisji akcji mamy do 17 maja 2023 r. Warto dodać, że jest ona częścią szerszego programu, który Grupa CCC uruchomiła w odpowiedzi na bieżące wyzwania rynku.  Kluczową jego część stanowią przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, a w szczególności poprawa wyników dzięki oszczędnościom kosztowym, oraz przyspieszanie rotacji zapasów - co konsekwentnie i z sukcesem realizujemy. W tym kontekście, emisja akcji ma charakter pomocniczy".

Spółka nie zamierza likwidować sklepów i zwalniać pracowników

 Firma zapewnia jednocześnie, że nie zamierza przeprowadzać restrukturyzacji zatrudnienia. Jak czytamy w odpowiedzi przesłanej do redakcji, W Grupie CCC poziom zatrudnienia utrzymuje się na porównywalnym rdr poziomie. Jest on adekwatny do dynamiki rozwoju biznesu i jego struktury. Oczywiście na bieżąco dokonujemy zmian strukturalnych, które odpowiadają na wyzwania współczesnego handlu i związane są głównie z cyfryzacją organizacji i sprzedaży w szczególności.  

Całkowita powierzchnia naszych sklepów jest na podobnym poziomie w ujęciu rok-do-roku. Dzisiaj głównie prowadzimy prace poprawiające standard i lokalizację salonów. W ostatnich latach przeprowadziliśmy restrukturyzację polegającą na przeniesieniu dużych sklepów CCC w mniejsze lokalizacje (ok.500-800 m2), a w ich miejscu otworzyliśmy HalfPrice. Nasze sklepy są dzisiaj rentowne. - zapewnia Marta Rzetelska rzecznik grupy CCC

Sonda
Polujesz na wyprzedaże w CCC?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze