Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników

i

Autor: WOJCIECH JARGIŁO/ SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników

U Kaczyńskiego zarabia się krocie. Hojny prezes PiS

2021-03-23 13:22

"Rzeczpospolita" zainteresowała się członkom gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. To trzej asystenci i szef gabinetu. Udało się ustalić, ile zarabiają. Ale już ustalenie, jakie mają doświadczenie, kompetencje okazało się niezwykle trudne, bo KPRM milczy.

"Rzeczpospolita" postanowiła sprawdzić, jakie kompetencje mają trzej zatrudnieni asystenci i szef gabinetu Michał Moskal. To znany działacz - przewodniczący Forum Młodych PiS. Prócz tego jest on dyrektorem biura prezydialnego Prawa i Sprawiedliwości. "Pensja Moskala w kancelarii premiera z dodatkiem funkcyjnym wynosi 8,7 tys. zł, a asystentów mieści się w widełkach od 2,6 do 3,2 tys. zł. Jakie mają kompetencje? To okazuje się tajemnicą" - czytamy.

O doświadczenie zawodowe, kompetencje osób zasiadających w gabinecie politycznym wicepremiera Kaczyńskiego, gazeta zapytała Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Kiedy odpowiedź nie nadeszła, dziennikarze skierowali podobne pytanie do Michała Moskala, "który odparł, że nie zna dokładnej odpowiedzi".

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Między Kaczyńskim a Ziobrą nie chodzi o politykę

"Tymczasem wiele wskazuje na to, że nie posiada on doświadczenia zawodowego wymaganego na tym stanowisku. Wynika ono z rządowego rozporządzenia w sprawie pracowników urzędów państwowych zatrudnionych w gabinetach politycznych. Zawarto w nim tabelkę, w której m.in. zapisano, że szef gabinetu wicepremiera powinien mieć wykształcenie wyższe i siedmioletni staż pracy." - podaje Rzeczpospolita.

"Osiągnięcie tego ostatniego przez Moskala byłoby trudne, bo ma dopiero 26 lat, a w czasie studiów mocno angażował się społecznie, będąc m.in. przewodniczącym Niezależnego Zrzeszenia Studentów" - dodaje "Rz".

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze